środa, maj 01, 2024
Follow Us
poniedziałek, 18 luty 2013 09:50

Jeszcze bliższy wschód

Napisane przez Gazeta Finansowa / Sławomir Bawarski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zjednoczone Emiraty Arabskie to nasz największy partner gospodarczy na bliskim wschodzie. Współpraca z szejkami ma szansę stać się jednak jeszcze bliższa. Od kilku dni z warszawskiego lotniska Chopina w kierunku półwyspu arabskiego codziennie startują samoloty linii Emirates.

- Otwarcie połączenia z jedną z największych linii na świecie to wielkie wydarzenie i zaszczyt dla lotniska Chopina, a dla pasażerów nie tylko z Polski, ale także z Europy Środkowej to szerokie możliwości podróżowania po całym świecie, szczególnie do Azji, Australii, Afryki czy Ameryki Południowej i to skracając podróż od kilku do kilkunastu godzin – mówi Michał Marzec dyrektor lotniska Chopina w Warszawie.

Loty między Warszawa i Dubajem będą się odbywać na pokładach szeroko kadłubowego Airbusa A330-200, który zabierze 237 pasażerów w trzyklasowej kombinacji: pierwszej, biznes lub ekonomicznej.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są największym bliskowschodnim partnerem
gospodarczym Polski. Wymiana handlowa przekroczyła w ubiegłym roku 840 mln zł.
Główne polskie towary eksportowe to: farmaceutyki, kosmetyki i, co ciekawe,
sprzęt elektroniczny. Z Dubaju sprowadzamy do Polski m.in. sprzęt medyczny oraz galanterię skórzaną

Sheikh Achmed Bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny linii Emirates, stwierdził, że „Polska może się pochwalić jedną z najsilniejszych gospodarek w Europie oraz solidnym PKB, co czyni z niej perfekcyjny punkt wyjścia do dalszego rozwoju naszych operacji w Europie Wschodniej"

Uzupełnieniem przewozów pasażerskich na trasie pomiędzy Warszawą a Dubajem jest możliwość zabrania aż 238 ton cargo tygodniowo.

Linie Emirates odsługują 129 miast w 75 krajach. Posiadają185 samolotów pasażerskich i 10 frachtowców. W ubiegłym roku grupa Emirates osiągnęła dochód 18,4 mld dolarów.

{jumi [*9]}

a