środa, sierpień 17, 2022
Follow Us
piątek, 12 październik 2018 14:47

Nowa przychodnia MML

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Centrum Medyczne MML zorganizowało specjalne spotkanie, na którym zaprezentowano możliwości nowej przychodni okulistycznej. Przychodnia jest wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i kierowana przez zespół znakomitych specjalistów.

Spotkanie poprowadziła Pani dyrektor Wioletta Michalik. Obecni byli znakomici goście - Olga Borys i Emilia Krakowska (aktorki), Jacek Kret (dziennikarz i członek zespołu "Poparzeni Kawą Trzy") i Lidia Stanisławska (felietonistka i piosenkarka).

Zgromadzeni wysłuchali i obejrzeli prezentację dotyczącą problemów z jaskrą i zaćmą.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze a prezentacje specjalistów bardzo się podobały i wywołaly wiele pytań u gości.

Jaskra - grupa chorób oczu prowadząca do postępującego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki i co za tym idzie pogorszenia lub utraty wzroku (zawężenia pola widzenia).

Zaćma - wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, prowadząca do zmętnienia soczewki. Jest jedną z przyczyn ślepoty. Polega na powstawaniu plamek lub zmętniałych obszarów na zwykle przezroczystej soczewce oka, co utrudnia promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki, a w konsekwencji prowadzi do upośledzenia ostrości wzroku. Im większe zmętnienia na soczewce oka, tym większe pogorszenie ostrości wzroku następuje u chorego.

a