środa, sierpień 10, 2022
Follow Us
piątek, 15 maj 2020 11:59

Tunezja planuje otwarcie sezonu turystycznego na 24 maja Wyróżniony

Napisane przez JEN/mat.pras.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Należy zwrócić uwagę na fakt, iż Tunezja odnotowała aż 591 ozdrowieńców przy zaledwie 43 zgonach związanych z Covid-19 Należy zwrócić uwagę na fakt, iż Tunezja odnotowała aż 591 ozdrowieńców przy zaledwie 43 zgonach związanych z Covid-19 mat.pras

Według najnowszych danych Tunezja należy do krajów najmniej zainfekowanych wirusem SARS-COV-2. Liczba osób zarażonych Covid-19 wynosi w Tunezji zaledwie 1025 dla populacji liczącej 11 milionów tj. 87 przypadków na 1 milion mieszkańców, co czyni z niej jeden z najmniej zainfekowanych krajów.

- Należy zwrócić uwagę na fakt, iż Tunezja odnotowała aż 591 ozdrowieńców przy zaledwie 43 zgonach związanych z Covid-19. Ilość osób, które pokonały chorobę znacznie przewyższa liczbę osób wciąż zarażonych (około 390). Tunezja szczyci się również faktem, iż w pięciu gubernatorstwach wszyscy pacjenci zarażeni wirusem zostali całkowicie wyleczeni - informuje Ahmed MEDDEB, Dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie.

Skuteczna profilaktyka

Obywatele Tunezji okazali się bardzo odpowiedzialni przestrzegając dystansu społecznego, a także zaleceń odnośnie higieny. Po wykryciu zaledwie pierwszych 30 przypadków wprowadzono środki profilaktyczne, które zapobiegły gwałtownemu wzrostowi zakażeń, jak zamknięcie granic czy obligatoryjna kwarantanna wprowadzona od końca marca 2020 dla wszystkich powracających do Tunezji. Każdy powracający do kraju umieszczany jest obowiązkowo na okres 2 tygodni w specjalnie przystosowanych ośrodkach, stworzonych i utrzymywanych całkowicie przez państwo tunezyjskie. Pozwoliło to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa od osób z zewnątrz.

Dodatkowo, w przypadku pozytywnego testu, osoby mające kontakt z zarażonym lub też środowiskiem w którym przebywał, zostają poddane badaniom na obecność wirusa. Wszystkie podjęte kroki pozwoliły władzom Tunezji lepiej kontrolować rozprzestrzenianie się epidemii i szybko planować wznowienie szeregu działań gospodarczych. Odmrażane poszczególnych sektorów rozpoczęło się 4 maja.

Odmrażanie sektora turystycznego od 24 maja

W celu przywrócenia obsługi ruchu turystycznego Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła Tunezji opracowało wstępną wersję protokołu sanitarnego dla tego sektora, który zostanie omówiony z przedstawicielami branży (hotele, biura podróży, przewodnicy turystyczni oraz inne zawody związane z turystyką).

- Wspomniany protokół określa wszystkie zasady i wytyczne, które należy wprowadzić w życie począwszy od przylotu klienta na lotnisko, transferu, zakwaterowania w hotelu, jak i potem całego pobytu.

Zbiór tych zaleceń będzie dodatkiem do istniejących już od dziesięcioleci w Tunezji norm higieny (HACCP, ISO 22000) mających na celu dbanie o jakość hoteli, jak również gwarantowanie maksymalnego bezpieczeństwa klientom, ale także pracownikom - informuje Ahmed MEDDEB, Dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie. 

a