środa, maj 22, 2024
Follow Us
poniedziałek, 24 sierpień 2020 11:01

Jason Killingsworth opuszcza Riot Games

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Oczywiście Riot Games to nie tylko League of Legends. Na swym koncie firma ta ma również takie dzieła jak Teamfight Tactics czy Valorant Oczywiście Riot Games to nie tylko League of Legends. Na swym koncie firma ta ma również takie dzieła jak Teamfight Tactics czy Valorant Photo by Macau Photo Agency on Unsplash

Często tak bywa, że bez danych osób sukces danej gry czy studia nie byłby możliwy. Nawet typowe ruletka w kasynach to efekt pracy utalentowanych programistów. Niedawno dowiedzieliśmy się, że dyrektor kreatywny Riot Games Jason Killingsworth opuszcza to znane studio.

Zmiany w Riot Games

Wieść o tym, że dyrektor kreatywny Riot Games Jason Killingsworth opuszcza studio, była dosyć niespodziewana. To amerykańskie studio zajmujące się produkcją gier komputerowych całkiem dobrze radzi sobie na rynku. Powstało w 2006 roku, a już po 3 latach wydało kultowe i do dziś popularne dzieło League of Legends. Typowy LoL obecny jest dziś na wielu prestiżowych turniejach e-sportowych, a na całym świecie rzesza graczy wciąż zapełnia serwery tej gry.

Oczywiście Riot Games to nie tylko League of Legends. Na swym koncie firma ta ma również takie dzieła jak Teamfight Tactics czy Valorant. Zwłaszcza ten ostatni w 2020 roku cieszy się sporym zainteresowaniem, gdyż stanowi poważną konkurencję dla Paladins czy Counter-Strike: Global Offensive.

Odejście Killingswortha może oznaczać spore zmiany w polityce tego studia. Sam dotychczasowy dyrektor kreatywny chce skoncentrować swoje wysiłki na nowym przedsięwzięciu poświęconym wydawaniu książek. Po 6 latach pracy dla Riot Games chce poświęcić się pracy dla niezależnej firmy wydawniczej Tune & Fairweather.

Jako dyrektor kreatywny w Riot Games, Killingsworth pełnił w studiu rolę kreatora na rynku europejskim, zwłaszcza Unii Europejskiej. Przez ten czas zarządzał on zespołami kreatywnymi, pozyskiwał niezależnych dostawców i partnerów agencyjnych, projektował najważniejsze transmisję na żywo, spoty ze zwiastunami, reżyserował aktorów głosowych, tworzył branding dla inicjatyw wewnętrznych, zasoby wideo w mediach społecznościowych i wydarzenia w grze. Odpowiadał także za najważniejsze pisemne komunikaty i strony treści związane ze sceną e-sportową League.

Jego nowe miejsce pracy Tune & Fairweather ma swoje korzenie w You Died: The Dark Souls Companion, czyli książce, której współautorem był właśnie Killingsworth wraz z byłym redaktorem Kotaku UK, Kezą MacDonaldem. Warto wiedzieć, że Killingsworth to były dziennikarz, który ma za sobą doświadczenie w kilku ważnych wydawnictwach i firmach. Jak sam stwierdził: Po 6 niesamowitych latach w Riot Games odchodzę, aby wprowadzić nowy wycinek we wszechświecie, tworząc własną firmę wydawniczą Tune & Fairweather. Nie mogę być bardziej wdzięczny za wszystkie inwestycje, które Riot poczynił w moim rozwoju osobistym i zawodowym. Praca w Riot była wymarzoną i zawsze będę z dumą zaznaczał ten rozdział dotyczący kariery w moim CV.

Riot Games i działania w Europie

Mniej więcej w tym samym czasie dowiedzieliśmy się, że Riot Games skonsolidowało swoje dotychczasowe e-sportowe działania w Europie. Firma ta chce w efektywny sposób stworzyć wspólny ekosystem dla zmagań e-sportowych w oparciu zarówno o kontynent europejski, jak i Turcję, Państwa Bliskiego Wschodu i Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Dzięki temu Riot Games będzie mogło liczyć na dalsze rozwijanie produktów e-sportowych, w szczególności prowadzonych przez siebie lig i turniejów.

Całość tyczy się głównie League of Legends, gdzie w ramach jednego zespołu mają być prowadzone działania w League of Legends European Championship, EU Masters, League of Legends Continental League, tureckiej Championship League oraz inicjatyw na Bliskim Wschodzie. Zespołem europejskim ma poprowadzić Director of European Esports, Alberto Guerrero, zaś Hans Christian Dürr otrzyma rynek WNP, Turcji i Bliskiego Wschodu.

a