niedziela, czerwiec 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 01 luty 2021 10:22

Dla kogo studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina? Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na co powinien się przygotować kandydat na studia muzyczne? Jak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Muzycznym? Na co powinien się przygotować kandydat na studia muzyczne? Jak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Muzycznym? mat.pras

Jakie możliwości oferuje Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie? – Teraz mamy kierunki związane z muzyką jazzową, z muzyką dawną czy z muzyką współczesną - Janusz Wawrowski.

Są też kierunki kształcące w zakresie kompozycji, zarówno klasycznej, jak i tej związanej z tworzeniem muzyki elektronicznej – mówi dr Janusz Wawrowski, światowej sławy skrzypek, wykładowca UMFC.

Student kształcący się na Uniwersytecie Muzycznym może zająć się również dyrygenturą, czy też reżyserią dźwięku – filmową, bądź tą związaną z produkcją fonograficzną. – Tych opcji, wydziałów, kierunków, rzeczywiście jest dość dużo. UMFC to największa uczelnia muzyczna w Polsce i warto poświęcić czas, żeby zapoznać się z jej pełną ofertą edukacyjną – radzi Wawrowski.

Na co powinien się przygotować kandydat na studia muzyczne? Jak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Muzycznym? Jaka przyszłość czeka absolwenta uczelni? Więcej w nagraniu.

Autor:

Janusz Wawrowski – światowej sławy skrzypek, doktor sztuk muzycznych i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (UMFC). Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Obronił doktorat na Wydziale Instrumentalnym UMFC.

Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Koncertował m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Musikverein w Wiedniu czy Filhamonii Narodowej w Warszawie. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali promujących muzykę polską –„Muzyka na szczytach w Zakopanem” i „Muzyczne przestrzenie w Wielkopolsce”. Uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Laureat Fryderyka 2017 za płytę „Sequenza”.

a