niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
wtorek, 15 grudzień 2015 00:00

"Europejskie Oscary" rozdane Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Berlinie rozdano Europejskie Nagrody Filmowe zwane "Europejskimi Oscarami". Wśród nagrodzonych filmów nie zabrakło tytułów z katalogu Gutek Film. Najwięcej - bo aż 3 nagrody - otrzymał film "Młodość" w reż. Paolo Sorrentino, w tym dla najlepszego filmu, reżysera i za rolę męską (Michael Caine). Michael Caine został także wyróżniony nagrodą honorową.

Najlepszym dokumentem został wybrany film "Amy" Asifa Kapadii. Nagroda stowarzyszenia krytyków filmowych FIPRESCI za największe odkrycie przypadła natomiast filmowi "Mustang" w reżyserii Deniz Gamze Ergüven.

Ponadto wyróżnienia dostały jeszcze dwa kolejne tytuły z katalogu Gutek Film - "Duke of Burgundy. Reguły pożądania" (najlepsza muzyka: Cat's Eyes) oraz "Zupełnie Nowy Testament" (najlepsza scenografia: Sylvie Olivé). Pokaz przedpremierowy filmu "Zupełnie Nowy Testament" w Multikinie 15 grudnia. Premiera 1 stycznia 2016.

Opis filmu "Gdzie mieszka Pan Bóg?"

W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

„Zupełnie Nowy Testament" to komedia w reżyserii Jaco Van Dormaela („Mr. Nobody", „Ósmy dzień") z Benoît Poelvoorde („Nic do oclenia"), Yolande Moreau („Serafina") i Catherine Deneuve w rolach głównych.

Kapitalnie zabawny film, który o źle urządzonym świecie opowiada językiem „Amelii".
P. T. Felis, „Gazeta Wyborcza"

 

a