czwartek, luty 09, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 17 sierpień 2015 12:56

Gaspar Noé w Polsce na uroczystej premierze swojego filmu "LOVE" Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na uroczystą premierę filmu "LOVE" - z udziałem reżysera Gaspara Noé - warszawskie Kino Muranów zaprasza we wtorek 25 sierpnia o godz. 20.30. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina. Film - przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych - do kin trafi 28 sierpnia 2015.

Gaspar Noé, francuski reżyser argentyńskiego pochodzenia, znany jest polskim widzom przede wszystkim z filmów „Wkraczając w pustkę" oraz „Nieodwracalne". Bezkompromisowy i odważny, Noé przywoływany jest przez wielu światowych reżyserów jako źródło inspiracji – do jego twórczości odwołuje się m.in. Nicolas Windig Refn.

Autorem zdjęć jest stały współpracownik Gaspara Noé, Benoît Debie, który ma na swoim koncie także zdjęcia do „Spring Breakers" Harmony Korine'a oraz do debiutu reżyserskiego Ryana Goslinga „Lost River".

Dwaj twórcy połączyli siły, by w śmiały, świeży i wizualnie przełomowy sposób pokazać fizyczną stronę miłości dwudziestolatków. Zaprezentowany na festiwalu w Cannes film zawiera najodważniejsze w historii kina sceny erotyczne. Dostępny w 2D i 3D.

Miłość to oślepiające światło, genetyczna potrzeba, odmienny stan świadomości, ciężki narkotyk, choroba psychiczna, gra o władzę – to sperma i łzy. | Gaspar Noé

a