środa, lipiec 17, 2024
Follow Us
poniedziałek, 03 luty 2014 12:49

Walentynki 2014 Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wprawdzie mnóstwo osób krzywi się na samo hasło Walentynki - że to banał - czerwone serduszka, poduszki, całusy, wszechobecne I LOVE YOU. Że kolejne amerykańskie święto, a przecież mamy swoją Sobótkę czy  Noc Kupały. Że wcale nie musimy się dać zwariować... Ale im bliżej do Święta Zakochanych tym bardziej kusi, żeby jednak coś podarować swojej sympatii, albo dostać od niej zaproszenie na jakiś miły wieczór - tylko we dwoje.

Za najlepsze propozycje na Walentynki 2014 uznawana jest m.in. romantyczna kolacja (ok. 99,00 zł) - z szampanem i płatkami róż lub wspólny wieczór w SPA - świece, czekoladowy masaż (ok. 180,00 zł) czy walentynkowy weekend dla dwojga (ok. 620,00 zł). Jeśli nie to, to puchate czerwone serce można kupić już za kilka złotych.
Trochę historii o Świętym Walentym
W tradycji chrześcijańskiej było co najmniej trzech Świętych o imieniu Valentine lub Valentinus. Jedna z legend mówi o młodym człowieku, który za pomoc prześladowanym chrześcijanom został skazany na śmierć. Z więzienia wysłał swojej ukochanej list z podpisem "From Your Valentine" (podpis używany do dzisiaj na walentynkach w języku angielskim). Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku. Amerykański Greeting Card Association szacuje, że z okazji Walentynek wysyłanych jest na świecie około miliarda kartek. Daje to Walentynkom drugie miejsce (za Świętami Bożego Narodzenia) w rankingu świąt, podczas których wysyła się najwięcej życzeń. Około 85 proc. z tych życzeń wysyłają kobiety.


a