niedziela, grudzień 04, 2022
Follow Us
poniedziałek, 18 kwiecień 2016 00:00

CheckSmart, bagażowy gadżet od Victorinoxa Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Moduł śledzenia bagażu CheckSmart to najnowsza propozycja firmy Victorinox. Premiera rynkowa urządzenia przewidziano jest na kwiecień 2016.

Moduł CheckSmart został stworzony dla wszystkich tych, którym zależy na bezpieczeństwie przewożonego bagażu. Wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację i umieścić urządzenie w walizce, aby po dotarciu na miejsce otrzymać powiadomienie z lokalizacją bagażu.
Jest to idealne uzupełnienie bagażu rejestrowanego – po wylądowaniu w porcie docelowym urządzenie powiadamia podróżnego o lokalizacji jego walizki. W razie zgubienia bagażu, podróżny może szybko skontaktować się z obsługą lotniska i poinformować ją o zaistniałej sytuacji. Moduł śledzenia bagażu należy aktywować poprzez zarejestrowanie na stronie www.checksmart.victorinox.com lub zainstalowanie na swoim telefonie darmowej aplikacji CheckSmart Luggage Tracker dostępnej za pośrednictwem iTunes oraz Play Store.

Przed podróżą należy włączyć moduł śledzenia CheckSmart poprzez naciśnięcie czerwonego przycisku i przytrzymanie go przez 3 do 5 sekund, aż do zaświecenia czerwonej lampki. Po 10-15 sekundach urządzenie połączy się z siecią, a światełko zmieni się na zielone, po czym zniknie. Oznacza to, że moduł CheckSmart został prawidłowo uruchomiony. Następnie należy umieścić go wewnątrz bagażu rejestrowanego. Urządzenie przechodzi wówczas w tryb samolotowy (poprzez wykrycie przyśpieszenia), dzięki czemu spełnia resktrycyjne wymogi lotnicze. Następnie „budzi się" po wylądowaniu (poprzez wykrycie wytracenia prędkości) i wysyła właścicielowi bagażu powiadomienie o lokalizacji w formie wiadomości sms lub e-mail.
Moduł CheckSmart działa prawie na całym świecie i spełnia wymogi FAA (Federal Aviation Administration). Obejmuje go 2-letnia gwarancja.
Aplikacja na urządzenia mobilne współpacuje z następującymi urządzeniami: iPhone 4S lub nowszy z zainstalowanym systemem iOS 7 lub późniejszym. Funkcje modułu CheckSmart korzystające z modułu Bluetooth 4.0 poprawnie działać będą z iPhone 4S lub nowszym.
Urządzenia działające pod systemem operacyjnym Android w wersji 2.3 (Gingerbread) lub późniejszym. Do poprawnego działania funkcji korzystających z modułu Bluetooth wymagany jest Bluetooth 4.0 oraz wersja oprogramowania Android 4.3 lub późniejsza.

Moduł śledzenia bagażu CheckSmart Luggage Tracker działa na całym świecie z większością telefonów komórkowych (z wyłączeniem krajów, w których nie funkcjonuje GSM [Global System for Mobile communications], np. Japonii i Korei Południowej). Urządzenie korzysta z usług sieci komórkowych, nie zaś GPS. Powiadomienia przychodzą w formie wiadomości sms lub e-mail. Pierwszy rok użytkowania zawarty w cenie produktu; kolejne lata wymagają rocznej opłaty wysokości 19.95$.


Więcej na: http://www.victorinox.com.

a