wtorek, listopad 29, 2022
Follow Us
piątek, 13 kwiecień 2012 11:57

Rozpoznasz gwałciciela z Gorzowa?

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozpoznasz gwałciciela z Gorzowa? www.policja.pl

Lubuscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim dążą do zatrzymania sprawcy gwałtu, do którego doszło w styczniu tego roku w Wieprzycach, dzielnicy Gorzowa. Chcąc ustalić dane domniemanego sprawcy, policja publikuje jego wizerunek zarejestrowany kamerą monitoringu. 

Prokurator prowadzący postępowanie w sprawie brutalnego gwałtu dokonanego na 16-letniej uczennicy, podjął decyzję o opublikowaniu wizerunku sprawcy tego przestępstwa, który został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery na przejeździe kolejowym w Wieprzycach oraz w sklepie Biedronka w pobliskim Jeninie. Na materiale filmowym z przejazdu kolejowego, w pobliżu którego doszło do zdarzenia, widać sprawcę w momencie, w którym podąża za nieznajomą kobietą. Sprawca najprawdopodobniej dostał się do Jenina, korzystając z autobusu linii 106, do którego wsiadł około 19:30. Niewykluczone jest również, iż mógł on przemieszczać się własnym pojazdem albo skorzystać z pomocy przypadkowego kierowcy.

W momencie zajścia sprawca wyglądał następująco: wzrost ok. 175 cm, szczupła i sportowa sylwetka ciała, włosy krótkie, uszy przystające do głowy, twarz pociągła.

W trakcie zdarzenia mężczyzna wypytywał pokrzywdzoną o jej wiek, co może świadczyć o tym, iż zdawał sobie sprawę z grożących mu konsekwencji. Sam twierdził, że ma 24 lata, a pokrzywdzona i tak mu nie ucieknie bo jest "najlepszym biegaczem w Wielkopolsce". Sprawca mówił do siebie: „Piotr, myśl", dbając o to, by nie pozostawić na miejscu przestępstwa żadnych śladów ani też należących do niego przedmiotów takich, jak telefon komórkowy czy też odtwarzacz mp3. O tym, iż sprawca działał z premedytacją, świadczy też fakt, iż posiadanym nożem pokłuł oczy pokrzywdzonej, licząc na to, że go nie rozpozna. Na koniec zajścia zwrócił się do pokrzywdzonej słowami: „adios".

Do zdarzenia doszło wieczorem 9 stycznia 2012 r. przy ulicy Rzecznej w dzielnicy Wieprzyce w Gorzowie Wielkopolskim, w okolicy wału przeciwpowodziowego. Pokrzywdzona została zaatakowana przez idącego za nią mężczyznę. Po gwałcie kobieta trafiła do miejscowego szpitala.

W przypadku, gdyby ktokolwiek po obejrzeniu załączonego materiału filmowego rozpoznał sprawcę, proszony jest o bezzwłoczny kontakt z Policją pod specjalnym numerem telefonu 95-738-25-19. Policja gwarantuje zachowanie anonimowości. Dla osoby, której informacje w istotny sposób przyczynią się do ustalenia tożsamości sprawcy przewidziana jest nagroda pieniężna.

{jumi [*9]}

a