sobota, grudzień 03, 2022
Follow Us
piątek, 03 luty 2012 11:20

Okna z dobrym widokiem Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jedna z realizacji firmy Drutex Jedna z realizacji firmy Drutex www.drutex.pl

Pozornie może wydawać się, że firma Drutex nie ma nic wspólnego z turystyką. Ale niedawno wygrała ona przetarg na dostawę prawie tysiąca okien do rewitalizowanego hotelu Hilton w Nowym Jorku w pobliżu lotniska J.F. Kennedy'ego. 

Drutex, czyli największy producent okien i drzwi w Europie (trzeci na świecie) dostarcza je także do wielu innych obiektów związanych bezpośrednio lub pośrednio z turystyką. Okna i drzwi tej firmy spotkamy m.in. w hotelach Holiday Inn w Salt Lake City, czy w Hyatt Palace w Collins. Drutex swoją ofertą oraz tempem realizacji zamówień i dostaw bije na głowę wielu zagranicznych konkurentów.

Firmie tej poświęcone było ostatnie spotkanie SDP „Globtroter". Pierwszy to chyba przypadek w tym cyklu spotkań, gdy na prezentacji firmy zabrakło przedstawicieli jej kierownictwa. Niestety, warunki pogodowe uniemożliwiły przyjazd prezesa spółki Drutex S.A. Leszka Gierszewskiego z Bytowa do Warszawy. Prezes przysłał jednak uczestnikom swoją wypowiedź, a także obfite materiały informacyjne. Ponadto działalność firmy przedstawili: prezes zarządu SDP „Globtroter" Sławomir Bawarski oraz skarbnik Mariusz Gryżewski, którzy niedawno gościli w firmie Drutex i zapoznali się z jej produkcją.

„Rok 2011 – czytamy w wypowiedzi prezesa Drutexu – to kolejny rok rekordowego wzrostu przychodów naszej firmy. Rozwinęliśmy współpracę z dotychczasowymi klientami, podpisaliśmy bardzo duże kontrakty z kolejnymi, rozpoczęliśmy wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych w wytwarzanej stolarce budowlanej. Wypracowane przez naszą spółkę wyniki finansowe pokazują, że rok 2011 był najlepszym okresem w całej jej historii. Jest to m.in. efekt naszej strategii rozwoju, którą konsekwentnie realizujemy. Stale pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty, podnoszeniem poziomu świadczonych usług i utrzymywaniem długoterminowych relacji z naszymi klientami. Wynik, jaki osiągnęliśmy, okazał się powyżej naszych oczekiwań z początku roku".

 Rzeczywiście, 385 mln zł osiągniętych ze sprzedaży oraz zwiększenie do 50% udziału w niej eksportu robi wrażenie. Zwłaszcza w roku uważanym za kryzysowy nie tylko w Europie. Zaś 24% wzrost dochodów ze sprzedaży w kraju i 15% z eksportu w porównaniu z rokiem 2010 oraz zwiększenie do 1560 osób zatrudnionych potwierdza dodatkowo rangę firmy. Dodać do tego trzeba intensywne inwestycje w moce produkcyjne przedsiębiorstwa i innowacje technologiczne.

Skoncentrowano się również na usprawnieniu procesów zarządzania poprzez rozbudowę w Bytowie (woj. pomorskie) własnych zasobów informatycznych i programistycznych. W sumie na zrealizowane w 2011 roku inwestycje wydano 18 mln zł.

Drutex S.A. działa od 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie. W ofercie oprócz produktów z PCV posiada również okna, drzwi, a także fasady z aluminium i drewna z najnowocześniejszymi okuciami oraz rolety.

Dzięki wysokiej jakości wytwarzanej stolarki o standardach europejskich zdobywa ostatnio nowych klientów na rynku węgierskim, niemieckim, w krajach skandynawskich i we Włoszech. Produkty firmy pozyskują nie tylko nowych klientów, ale otrzymują również liczne nagrody i wyróżnienia – takie, jak: Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Diament Forbesa i wiele innych. Firma szczyci się też posiadaniem całej serii prestiżowych certyfikatów.

{jumi [*6]}

Więcej w tej kategorii: « Szansa dla uczniów Sieci na plusie »

a