sobota, październik 16, 2021
Follow Us
wtorek, 28 czerwiec 2016 12:55

Najwięksi zagraniczni płatnicy CIT w Polsce

Napisane przez ISBhandel
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszej dziesiątce największych płatników w Polsce podatku CIT wśród inwestorów zagranicznych w 2014 r., znalazły się dwie spółki z sektora handlowego: Jeronimo Martins Polska – właściciel sieci sklepów Biedronka (275 mln zł) oraz Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska (138 mln zł), wynika z przedstawionego zestawienia „Pulsu Biznesu”.

„Podatki płaciliśmy, jeszcze zanim stało się to modne i nie po raz pierwszy jesteśmy dostrzeżeni w zestawieniach największych płatników podatku CIT i tak też będzie w kolejnych latach” – powiedział dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska Alfred Kubczak podczas prezentacji zestawienia.

W pierwszej trójce znalazły się banki: Bank Pekao zapłacił 608 mln zł, Bank Zachodni WBK odprowadził 463 mln zł podatku, a mBank – ponad 300 mln zł.

„Pierwsze miejsce jest dla nas wyjątkowym. W pierwszej dziesiątce największych płatników podatku CIT jest aż siedem banków, co pokazuje, jak duży jest wkład instytucji finansowych w budowę kraju” – skomentował wiceprezes Banku Pekao Andrzej Kopyrski.

Pierwsza dziesiątka największych płatników plasuje się następująco: Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank Śląski, Jeronimo Martins Polska, T-Mobile Polska, Bank Handlowy w Warszawie, Bank Millennium, Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska, Santander Consumer Bank.

a