sobota, październik 16, 2021
Follow Us
piątek, 23 lipiec 2021 11:58

Skóra antywirusowa. Zabija także COVID-19 Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mikrocząsteczki srebra są w stanie inaktywować wirusa poprzez dwa mechanizmy: w jego błonie, gdzie rozbijają zewnętrzną powłokę wirusa i uniemożliwiają jego wtargnięcie do komórek gospodarza Mikrocząsteczki srebra są w stanie inaktywować wirusa poprzez dwa mechanizmy: w jego błonie, gdzie rozbijają zewnętrzną powłokę wirusa i uniemożliwiają jego wtargnięcie do komórek gospodarza mat.pras

Firma JBS Couros ogłosiła wprowadzenie technologii JBS V-Block, która inaktywuje wirusa SARS-Cov-2 wywołującego COVID-19. W procesie przetwórczym na powłoki skóry aplikowane są mikrocząsteczki srebra, które nadają jej właściwości antywirusowe.

„Nasze skóry zostały poddane testom naukowym, które potwierdzają inaktywację wirusa SARS-Cov-2. Zastosowanie innowacyjnej technologii wyznacza nowy standard w produkcji skór. Nie tylko inaktywuje ona rozprzestrzenianie się wirusów, w tym COVID-19, ale także wspiera proces konserwacji materiału, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania na powierzchniach, które są używane regularnie lub mają kontakt z wieloma osobami, co oznacza potencjalnie większe narażenie na kontakt z koronawirusem i innymi wirusami, takich jak meble, siedzenia i kierownice pojazdów, a także odzież, torby i portfele” ‒ powiedział Guilherme Motta, prezes JBS Couros.

W testach przeprowadzonych w laboratorium 3 poziomu bezpieczeństwa biologicznego (NB3) Instytutu Nauk Biomedycznych Uniwersytetu w São Paulo (ICB-USP), materiał wykazał 99% inaktywację wirusa SARS-CoV-2 w ciągu 30 minut od kontaktu z cząstkami wirusowymi. „Zastosowanie tej technologii zwiększa powierzchnię kontaktu srebra i jego oddziaływanie w skórze, umożliwiając działanie antywirusowe” ‒ zauważył badacz Lucio Freitas, który uczestniczył w testach nowego materiału. Testy zostały przeprowadzone zgodnie z międzynarodową normą ISO 21702, która ustanawia najbardziej odpowiednie metody wykrywania aktywności antywirusowej w tworzywach sztucznych i powierzchniach nieporowatych.

Mikrocząsteczki powstały w wyniku syntezy soli srebra ‒ pierwiastka wybranego ze względu na uznane działanie przeciwwirusowe ‒ i zostały poddane stabilizacji za pomocą technologii syntezy.

„Mikrocząsteczki srebra są w stanie inaktywować wirusa poprzez dwa mechanizmy: w jego błonie, gdzie rozbijają zewnętrzną powłokę wirusa i uniemożliwiają jego wtargnięcie do komórek gospodarza oraz w RNA (lub DNA), gdzie utleniają materiał genetyczny narażonego wirusa, inaktywując jego zdolność do namnażania” ‒ wyjaśnił materiałoznawca Daniel Minozzi, założyciel i dyrektor Nanox, firmy specjalizującej się w nowych materiałach i środkach przeciwdrobnoustrojowych, która opracowała środek stosowany przez JBS Couros.

Więcej informacji o JBS V-Block można znaleźć na: http://www.jbscouros.com/vblock/en.

Źródło: JBS

a