sobota, styczeń 29, 2022
Follow Us
sobota, 30 wrzesień 2017 07:22

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich Wyróżniony

Napisane przez Informacja Prasowa v5Group
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich Informacja Prasowa v5Group

58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich zakończony, czas na Salony Muzyczne.

Blisko 100 tys. osób wzięło udział w tegorocznym, 58. sezonie Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich, który trwał do 24 września. Kontynuacją letnich recitali pod Pomnikiem Chopina będą Salony Muzyczne. Pierwszy koncert w Pałacu na Wyspie już 1 października.   

Przez ostatnie cztery miesiące pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich rozbrzmiewała muzyka największego polskiego kompozytora.

 - Koncerty Chopinowskie mają ponad półwieczną tradycję i są jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych stolicy. Letnie recitale co roku podbijają serca mieszkańców Warszawy, a także turystów z Polski i z zagranicy – podkreśla Izabela Zychowicz, zastępca dyrektora ds. muzealnych w Łazienkach Królewskich.

Podczas 58. sezonu Koncertów Chopinowskich wystąpiło 41 pianistów z Polski, Litwy, Japonii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, a także ze Stanów Zjednoczonych. Są to laureaci licznych konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, z bogatym dorobkiem artystycznym. Wśród interpretatorów muzyki Chopina nie zabrakło młodych wykonawców - Lukasa Geniušasa, Michała Szymanowskiego, Edwina Szwajkowskiego, Aleksandry Bobrowskiej czy Marii Gabryś, która zakończyła tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich.

 - Ostatnia, 20. niedziela z Koncertami Chopinowskimi przeszła już do historii, jednak w Łazienkach Królewskich nadal można będzie słuchać muzyki poważniej. Od października zapraszamy wszystkich na Salony Muzyczne w Pałacu na Wyspie, które tradycyjnie odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 12:00 – mówi Izabela Zychowicz, zastępca dyrektora ds. muzealnych w Łazienkach Królewskich.

Podczas pierwszego koncertu w ramach Salonów Muzycznych wystąpi Zuzanna Całka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu oraz kameralistyki. Początek 1 października o godz. 12:00 w Pałacu na Wyspie. Wstęp jest wolny.

 Salony Muzyczne potrwają w Łazienkach Królewskich do maja przyszłego roku, kiedy tradycyjnie już rozpoczną się Koncerty Chopinowskie. Organizatorami recitali pod Pomnikiem Chopina są: Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

a