czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
środa, 11 kwiecień 2012 13:27

Włamywał się odkręcając ścianę

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Włamywał się odkręcając ścianę www.policja.pl

Policjanci z Radymna zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który oprócz posiadania ostrej amunicji miał „skład" kradzionego sprzętu AGD. Od kilku miesięcy włamywał się do jednego ze sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Do sklepu dostawał się po odkręceniu jednej ze ścian budynku. Wchodził do budynku, zabierał swój łup, po czym ścianę z płyty warstwowej przykręcał z powrotem. 

W wielkanocny poniedziałek około południa policjanci z komisariatu w Radymnie zatrzymali do kontroli kierowcę isuzu. Gdy policjanci poprosili 30-latka o prawo jazdy, okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli bagażnika funkcjonariusze zauważyli wykrywacz metali. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał, że poszukuje zakopanych w ziemi militariów z czasów wojny i że taką kolekcję posiada w swoim domu. Policjanci podejrzewali, że 30-latek może posiadać rzeczy nielegalnie, więc przeszukali należącą do niego posesję. Tam w zabudowaniach gospodarczych odnaleźli rewolwer 9 mm, załadowany amunicją gazową, 15 sztuk amunicji karabinowej, dwie tarcze do pistoletu „pepesza", dwie race sygnalizacyjne, 29 sztuk amunicji działka przeciwlotniczego, a także cztery skorodowane lufy broni długiej, w tym jedną z zamkiem i mechanizmem spustowym.

Na strychu i w stodole funkcjonariusze odkryli „skład" sprzętu RTV i AGD: kuchenki mikrofalowe, frytkownice, odkurzacze, radioodtwarzacze, miksery, halogeny ledowe, opiekacze, wentylatory i elektronarzędzia. W stajni mężczyzna ukrył agregat prądotwórczy, należący do firmy budującej autostradę, a także barwiony na zielono olej napędowy. Mężczyzna w swojej kolekcji miał również stalowe wnyki, potrzask na zwierzynę leśną i kilka sztuk poroży wraz z czaszką zwierzyny leśnej.

Policjanci z komisariatu w Radymnie przypuszczali, że 30-latek może być sprawcą kradzieży i włamań na terenie budowy autostrady. Wyjaśniając okoliczności pochodzenia sprzętu RTV i AGD funkcjonariusze ustalili, że został on skradziony z jednego ze sklepów na terenie gminy Radymno. 30-latek do sklepu ze sprzętem włamywał się kilkakrotnie, a robił to odkręcając ścianę z płyty warstwowej.

Policjanci ustalają osoby, które nabyły skradzione przedmioty. Próbują również oszacować wartość odzyskanego mienia.

Za włamanie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 30-latek będzie odpowiadał także za posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

{jumi [*9]}

a