czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
czwartek, 09 luty 2017 14:54

Zakopał kilogram marihuany

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zakopał kilogram marihuany fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego patrolując rejon gminy, zwrócili uwagę na zaparkowany pojazd. W pobliskich zaroślach znajdował się kierowca. Gdy policjanci sprawdzili miejsce, w którym chwilę wcześniej stał mężczyzna, znaleźli woreczek foliowy z marihuaną. Jak ustalili funkcjonariusze, pochodziła ona z własnej uprawy konopi, którą następnie mężczyzna, po wysuszeniu i zapakowaniu do słoików i plastikowych pudełek, zakopał w pobliżu.

Łącznie policjanci zabezpieczyli kilogram suszu, dużą ilość woreczków foliowych, a w miejscu zamieszkania 22-latka wagę.

Dochodziła 20.30, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zauważyli w zacienionym i odosobnionym miejscu zaparkowany pojazd. Nieopodal w pobliskich zaroślach stał mężczyzna. Mundurowi chcieli poznać powód, dla którego kierowca zatrzymał się w tak ustronnym i odludnym miejscu. Policjanci jednak nie dali wiary jego wyjaśnieniom, a gdy sprawdzili miejsce w zaroślach, w których chwilę wcześniej przebywał mężczyzna, znaleźli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Jak ustalili funkcjonariusze, pochodziła ona z własnej uprawy krzaków konopi, którą następnie mężczyzna, po wysuszeniu i zapakowaniu do słoików, zakopał w pobliżu. Policjanci wykopali łącznie sześć słoików i dwa pudełka plastikowe z zawartością suszu roślinnego. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli kilogram marihuany, dużą ilość woreczków foliowych, a w miejscu zamieszkania 22-latka wagę elektroniczną. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

a