czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
wtorek, 19 lipiec 2016 12:21

Zabezpieczone narkotyki i zatrzymany poszukiwany listami gończymi

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zabezpieczone narkotyki i zatrzymany poszukiwany listami gończymi fot. Komenda Stołeczna Policji

Rozpoznanie kryminalnych z warszawskiej Pragi Północ w środowisku osób związanych z przestępczością narkotykową, po raz kolejny zaowocowało zatrzymaniem osoby, której przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 54 gramy rożnych narkotyków, a w schowku na pościel ujawnili poszukiwanego dwoma listami gończymi 30-latka. Śledczy z Jagiellońskiej przedstawili już Pawłowi P. zarzut posiadania środków odurzających.

Funkcjonariusze natrafili na trop mężczyzny, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Z uzyskanej informacji wynikało także, że mężczyzna może przechowywać w mieszkaniu środki odurzające. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić wskazany adres. Mimo wielokrotnie wydawanych poleceń osoby będące w lokalu, nie zamierzały go opuścić. Wejście do środka, umożliwiła policjantom wezwana na miejsce straż pożarna.

Policjanci skontrolowali wszystkie pomieszczenia. W wyniku tych czynności w schowku na pościel, pod łóżkiem, ujawnili poszukiwanego Pawła P. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy rejonowe dla Warszawy Śródmieścia i Pragi Północ, w celu doprowadzenia do zakładu karnego oraz ustalenia miejsca pobytu.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli na szafce kuchennej dwa zawiniątka zawierające susz roślinny oraz wagę elektroniczną. W pozostałych pomieszczeniach funkcjonariusze ujawnili kolejne 43 zawiniątka z zawartością suszu roślinnego, 20 zawiniątek zawierających beżowy proszek oraz 11 zawiniątek z białą substancją.

Paweł P. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczono od niego pieniądze w kwocie 490 złotych, na poczet przyszłej kary. Środki odurzające zostały przekazane technikowi kryminalistycznemu, do dalszych badań. Ich analiza potwierdziła, że jest to heroina o wadze 11,49 gramów, 8,29 gramów amfetaminy oraz 34,22 gramów marihuany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, śledczy przedstawili 30-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Następnie mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym na Białołęce.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

a