sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 08 czerwiec 2016 13:31

Ukrył heroinę pod mieszkiem lewarka do zmiany biegów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ukrył heroinę pod mieszkiem lewarka do zmiany biegów fot. Komenda Stołeczna Policji

Kryminalni z komisariatu na warszawskim Targówku zatrzymali Adama G. Z informacji, które posiadali wynikało, że mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową. Podczas kontroli samochodu, którym poruszał się mieszkaniec Warszawy, policjanci znaleźli heroinę.

43-latek ukrywał narkotyki w odzieży oraz pod mieszkiem lewarka zmiany biegów. Kryminalni zabezpieczyli łącznie prawie 14 gramów tej substancji. Dochodzeniowcy przedstawili już mężczyźnie zarzut za posiadanie środków odurzających.

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu Policji na Targówku otrzymali informację, że w rejonie ul. Św. Wincentego ma poruszać się mężczyzna mogący mieć związek z przestępczością narkotykową. Na jednej z ulic zauważyli zaparkowany samochód, za kierownicą którego siedział wskazany mężczyzna. Policjanci podjęli kontrolę. W jej trakcie w odzieży 43-latka funkcjonariusze znaleźli 3 zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością brązowego proszku. Dalsze szczegółowe przeszukanie jego pojazdu pozwoliło na zabezpieczenie kolejnych 41 porcji narkotyków umieszczonych w saszetce, która z kolei była ukryta pod mieszkiem lewarka zmiany biegów.

Kryminalni zabezpieczyli łącznie prawie 14 gramów brązowej sproszkowanej substancji. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że była to heroina, z której można było przygotować 44 porcje handlowe tego narkotyku. Policjanci zatrzymali Adama G. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutów za posiadanie środków odurzających.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii to przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

a