sobota, maj 18, 2024
Follow Us
wtorek, 10 listopad 2015 14:17

Troje podejrzanych o kradzież rozbójniczą w rękach policjantów

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Troje podejrzanych o kradzież rozbójniczą w rękach policjantów fot. Komenda Stołeczna Policji

Ten dzień dla Anny G. Baty S. i Marka B. zakończył się zarzutami kradzieży i kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Podejrzanych zatrzymali policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z wolskiej komendy. Wobec trzech osób interweniował pracownik ochrony, który był na miejscu kradzieży.

Jedna z osób, wobec których intertweniowano rzuciła się na ochroniarza i zadała mu kilka ciosów pałką teleskopową. Okazało się, że napastnik przebywa na przepustce z zakładu karnego. Cała trójka podejrzanych trafiła do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło około godziny 14 na terenie centrum handlowego na Woli. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego interweniowali w związku z kradzieżą sklepową. Na miejscu okazało się, że dwie kobiety oraz mężczyzna najprawdopodobniej, podczas pobytu w różnych sklepach dokonali kradzieży artykułów o łącznej wartości około 1500 złotych. Kiedy zauważył to pracownik ochrony to podjął interwencję wobec tych osób. Mężczyzna rzucił się na niego i zadał mu ciosy pałką teleskopową.

40-letnia Beata S. 36-letnia Anna G. i 42-letni Marek B. zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzane usłyszały zarzut kradzieży. Marek B. usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna przebywa na przepustce z zakładu karnego. Podczas przesłuchania podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów i poddali dobrowolnie karze. Mężczyzna, decyzją Prokuratora, został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, kradzież rozbójnicza do lat 10.

a