czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
środa, 09 styczeń 2013 11:48

Zabił i wrzucił zwłoki do rzeki Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zabił i wrzucił zwłoki do rzeki KSP

20-latkę i trzech mężczyzn w wieku od 21 do 31 lat zatrzymali kryminalni wołomińskiej Komendy w związku z podejrzeniem zabójstwa 41-latka i wrzuceniem jego zwłok do rzeki.

21-letni Maciej W. usłyszał zarzut zabójstwa , zaś 31-letni Tomasz W. oraz 26-letni Marcin G. - zaniechania udzielenia pomocy i nie zawiadomienia Policji o zaistniałym przestępstwie, 20-letnia Martyna M. - zacierania śladów przestępstwa oraz pomocy w ukryciu zwłok. Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie 21-letni Maciej W. oraz 31-letni Tomasz W. zostali aresztowani na okres 3-miesięcy, zaś 26-letni Marcin G. oraz 20-letnia Martyna M. zostali aresztowani na okres 2 miesięcy.
W ostatnią niedzielę grudnia, kilka minut przed 14:00, policjanci wołomińskiej Komendy zostali powiadomieniu o ujawnieniu zwłok mężczyzny w rzece. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili ten fakt. Wygląd zewnętrzny zmarłego odpowiadał rysopisowi 41-letniego mężczyzny, którego zaginięcie zgłosiła rodzina w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Ustalenia poczynione przez policjantów potwierdziły, że to zaginiony.

Oględziny ciała i miejsca ujawnienia zwłok wskazywały, że przyczyną śmierci najprawdopodobniej nie był nieszczęśliwy wypadek, lecz mężczyzna padł ofiarą przestępstwa. Analiza zebranych materiałów i wytężona praca kryminalnych doprowadziła do 21-letniego mieszkańca Wołomina, z którym zmarły był widziany po raz ostatni.

Policjanci zatrzymali Macieja W. Chwilę później w ich ręce wpadła również 20-letnia Martyna M. To nie był koniec zatrzymań. Kolejne osoby, jakie trafiły do policyjnej celi to 26-letni Marcin G. i 31-letni Tomasz W. Ustalenia wskazywały, że ta czwórka i zmarły wspólnie spożywali alkohol, gdy doszło do zabójstwa 41-latka. Zwłoki mężczyzny podejrzewani wynieśli pod osłoną nocy z domu i przewieźli nad rzekę, do której wrzucili ciało.

Cała czwórka już usłyszała zarzuty: 21-letni Maciej W. - zabójstwa, 31-letni Tomasz W. oraz 26-letni Marcin G. - zaniechania udzielenia pomocy i nie powiadomienia Policji o zaistniałym przestępstwie, 20-letnia Martyna M. - zacierania śladów przestępstwa oraz pomocy w ukryciu zwłok. Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie 21-letni Maciej W. oraz 31-letni Tomasz W. zostali aresztowani na okres 3-miesięcy, zaś 26-letni Marcin G. oraz 20-letnia Martyna M. zostali aresztowani na okres 2 miesięcy.

{jumi [*9]}

a