poniedziałek, maj 23, 2022
Follow Us
piątek, 22 styczeń 2021 12:51

Jak prawidłowo przeprowadzić test na koronawirusa Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zbyt niska temperatura może zafałszować wyniki testu na obecność antygenu COVID-19. Z tego powodu, szybkie testy na koronawirusa nie mogą być przeprowadzane na zewnątrz w zimie w temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza Zbyt niska temperatura może zafałszować wyniki testu na obecność antygenu COVID-19. Z tego powodu, szybkie testy na koronawirusa nie mogą być przeprowadzane na zewnątrz w zimie w temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza mat.pras

Zbyt niska temperatura może zafałszować wyniki testu na obecność antygenu COVID-19. Z tego powodu, szybkie testy na koronawirusa nie mogą być przeprowadzane na zewnątrz w zimie w temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza, podkreśla firma nal von minden z Moers w Niemczech.

Prawidłowe użycie testu antygenu NADAL® COVID-19 jest niezwykle ważne w celu uzyskania wiarygodnego wyniku. Dlatego zawsze należy uważnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i postępować zgodnie z instrukcją.

Ponieważ ryzyko infekcji jest niższe na zewnątrz niż w pomieszczeniach zamkniętych, szybkie testy na koronawirusa są coraz częściej przeprowadzane na zewnątrz, według nal von minden GmbH z Moers w Niemczech.

„Pomysł wykonania szybkiego testu na zewnątrz nie jest oczywiście zły. Jednak w okresie zimowych chłodów zdecydowanie to odradzamy, w przeciwnym razie wynik testu może być zafałszowany. Wszystkie komponenty testowe, takie jak kaseta testowa, próbka i bufor muszą mieć temperaturę od 15 do 30 stopni Celsjusza” - mówi Roland Meißner, dyrektor firmy nal von minden GmbH.

W niskich temperaturach wszystkie procesy przebiegają wolniej. Meißner: „przepływ cieczy jest wolniejszy. W rezultacie reakcja próbki pobranej z nosogardła lub gardła z przeciwciałami w szybkim teście trwa dłużej. Może to prowadzić do fałszywych wyników”.

Dlatego test na obecność antygenu NADAL® COVID-19 powinien być wykonywany w pomieszczeniach zamkniętych lub w temperaturze pomiędzy 15 a 30 stopni Celsjusza, podkreśla Meißner. Informacja ta jest zawsze podana w ulotce dołączonej do opakowania.

Test na obecność antygenu NADAL® COVID-19 przy prawidłowym zastosowaniu oferuje najwyższą jakość, co zostało niedawno potwierdzone w badaniu przeprowadzonym przez renomowany Szpital Uniwersytecki Charité w Berlinie. Niemieckie Federalne Ministerstwo Zdrowia również poleca szybki test firmy nal von minden GmbH i włączyło go do krajowej strategii testowania.

Wynik testu na obecność antygenu NADAL® COVID-19 jest dostępny po 15 minutach. Musi on być również odczytany dokładnie po 15 minutach, ponieważ jest to dokładnie czas, w którym zachodzą pożądane reakcje immunologiczne.

W celu przeprowadzenia testu, pracownicy służby zdrowia pobierają wymaz z gardła lub nosogardła.

„Podczas pobierania wymazu z gardła należy upewnić się, że wymazówka nie dotyka języka ani zębów. W przeciwnym razie materiał próbki mógłby się tam zanieczyścić - mówi Meissner. - Dlatego ogólnie bezpieczniejsze jest pobranie wymazu z nosogardła”.

W ten sposób przeprowadza się test

test covid

*Ważne! Należy zapewnić temperaturę w pomieszczeniu co najmniej 15 stopni Celsjusza! (maks. 30 stopni)

1. delikatnie wstrząsnąć fiolką z buforem,

2. trzymając fiolkę pionowo, dodać 10 kropli do probówki,

3. następnie umieścić wymazówkę z próbką w probówce. Teraz należy obracać wymazówką. Aby wyodrębnić antygeny, należy ścisnąć probówkę z wymazówką 10-15 razy,

4. pozostawić roztwór z wymazówką w środku na około 2 minuty,

5. podczas wyjmowania wymazówki wycisnąć jak najwięcej płynu,

6. nałożyć nakrętkę z kroplomierzem na probówkę,

7. trzymając probówkę pionowo, umieścić 2 krople próbki w polu testowym na kasecie testowej,

8. odczytać wynik testu po dokładnie 15 minutach.

a