czwartek, grudzień 02, 2021
Follow Us
czwartek, 19 grudzień 2019 20:14

Mikołaj w stacjach dializ Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Mikołajkowa akcja Diaverum Mikołajkowa akcja Diaverum mat.pras

Boże Narodzenie, to szczególny czas dla osób z przewlekłą niewydolnością nerek. Pacjenci niezależnie od przypadających świąt, poddawani są kilkugodzinnym zabiegom dializoterapii.

W wielu takich miejscach  personel stara się stworzyć niemal rodzinną atmosferę, by chociaż na chwilę ulżyć pacjentom i ich rozweselić. Chwilę wytchnienia i oderwania się od zabiegów zapewniły swoim pacjentom stacje dializ należące do firmy Diaverum, które 6 grudnia odwiedził Święty Mikołaj. 

Mikołajkowa akcja Diaverum

Mikołaj z torbą pełną prezentów pojawił się m.in. w placówkach w Przeworsku, Przemyślu, Iławie i Sanoku. W Gdyni zorganizowano konkurs dla pacjentów na najładniej wykonaną ozdobę bożonarodzeniową. 

Bardzo często dializowani pacjenci są pod opieką jednej stacji przez lata, widzą się więc z innymi pacjentami i personelem medycznym kilka razy w tygodniu. Naturalne jest więc, że stacja dializ staje się miejscem, gdzie zawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie, a pracownicy stacji starają się im w tym pomagać. Mikołajkowa akcja Diaverum jest dobrym przykładem takich działań. 

a