sobota, marzec 06, 2021
Follow Us
poniedziałek, 06 lipiec 2015 14:10

Policjanci przejęli znaczną ilość narkotyków

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci przejęli znaczną ilość narkotyków fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Funkcjonariusze przejęli marihuanę, kokainę, amfetaminę oraz mefedron. Wśród zabezpieczonych substancji jest również środek, który kilka dni temu, wraz z nowelizacją przepisów stał się zabroniony.

43-latek usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców ustalili, że mężczyzna , którego jakiś czas temu zatrzymywali za przestępstwa narkotykowe prawdopodobnie po raz kolejny zaczął nimi handlować. Funkcjonariusze ustalili również, że 43-latek może posiadać większą ilość różnych środków odurzających oraz substancji psychotropowych.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę w rejonie ulicy Płockiej. 43-latek miał przy sobie dwa woreczki z roślinnym suszem. Kiedy funkcjonariusze udali się do miejsca jego zamieszkania zabezpieczyli tam elektroniczną wagę oraz kolejne narkotyki. Jak się potem okazało w plastikowych pojemnikach znajdowało się ponad 300 gramów marihuany, kilka porcji kokainy, ponad 120 gramów amfetaminy oraz blisko 60 gramów mefedronu. Policjanci zabezpieczyli także ponad 57 gramów substancji stanowiących pochodną mefedronu, która to kilka dni temu znalazła się na liście zabronionych.

Funkcjonariusze zatrzymali 43-latka. Do sprawy zabezpieczono ponad pół kilograma środków odurzających i substancji psychotropowych oraz pieniądze na poczet przyszłych kar. Mężczyzna został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. 43-latek był już karany za podobne przestępstwa, więc za kolejne będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

a