sobota, lipiec 20, 2024
Follow Us
środa, 25 styczeń 2012 10:31

ZTM informuje o utrudnieniach

Napisane przez Jacek Wilski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ZTM informuje o utrudnieniach www.ztm.waw.pl

Na stronie warszawskiego ZTM przez całą dobę można śledzić informacje o utrudnieniach na drodze. To najnowsze udogodnienie pozwoli nam łatwiej zaplanować dojazd do pracy lub do domu. 

Bieżące informacje o utrudnieniach ruchu komunikacji miejskiej pojawiły się na stronie www.ztm.waw.pl już tydzień temu. W górnej części strony znajduje się pasek „utrudnienia", informujący o doraźnych zatrzymaniach na drodze. Chodzi o te utrudnienia, które odstępują od „normy" i trwają dłużej niż 15 minut. Głównie dotyczą one tramwajów i pociągów (awarie, zatrzymania w ruchu tramwajów czy pociągów, odwołania kursów pociągów itd.). Wskazywane są także zamknięcia ulic czy skrzyżowań, które wymuszają objazdy autobusów.

Nie są natomiast podawane informacje o "typowych" korkach. Pojawiające się komunikaty są krótkie i zawierają maksimum informacji typu: godzina zdarzenia, miejsce, kierunek, w którym występuje utrudnienie, a po ewentualnym ustanowieniu objazdów informacja o zmienionych trasach.

ZTM zapowiada, że stopniowo zakres informacji będzie się zwiększał. Jeśli natomiast sprawa będzie poważniejsza i dojdzie do całkowitego zatrzymania ruchu lub ograniczenia kursowania metra, to informacje o tym będą wyróżniane na dodatkowym żółtym pasku na stronie głównej ZTM.

{jumi [*8]}

a