Wydrukuj tę stronę
niedziela, 30 czerwiec 2019 00:21

Urzędy skarbowe przyjazne przedsiębiorcom Wyróżniony

Napisane przez bea
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2019”. Prawo do jego używania przysługuje przez rok, tj. do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2019”. Prawo do jego używania przysługuje przez rok, tj. do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. Fot.. Pixabay

Po raz siedemnasty rozstrzygnięto konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy (USPP) organizowany przez Business Centre Club przy współudziale Ministerstwa Finansów. W  tegorocznej edycji tytuł otrzymało 65 urzędów. Najwięcej w województwie mazowieckim 10, śląskim 9 oraz zachodniopomorskim 6.

Celem konkursu, tak jak w poprzednich edycjach, jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą  relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem.
 
– Konkurs, który organizujemy od 17 lat zyskał już wymiar europejski, międzynarodowy – powiedział Marek Goliszewski prezes Business Centre Club i odczytał list przewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego Luca Jahiera do laureatów .
 
– Nagroda jest niezwykle ważna, ponieważ jest transparentna. Jest nadawana przez przedsiębiorców – naszych szczególnych partnerów, którzy pomagają nam w usprawnianiu administracji skarbowej – powiedział w trakcie uroczystości w BCC Piotr Walczak – wiceminister finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej. – Celem KAS jest wspólny sukces – administracji skarbowej i wszystkich legalnie działających przedsiębiorców – dodał.
 
Ankiety oceniające urzędy były przesyłane do kanclerzy Lóż Regionalnych BCC, którzy koordynowali konkurs na szczeblu regionalnym.  Ocenie przedsiębiorców podlegały jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji z urzędem oraz kompetencje pracowników. Przedsiębiorcy wskazywali również na elementy, które powinny być zmienione m.in. zwiększenie liczby osób obsługujących bezpośrednio interesantów, wydłużenie czasu pracy urzędów (m.in. do godziny 20-ej raz w tygodniu i zorganizowanie jednej pracującej soboty w miesiącu, wydawanie zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach przez profil zaufany, rozsyłanie informacji o szkoleniach dla przedsiębiorców przez sms i e-mail, ulepszenie obsługi telefonicznej / podawanie telefonu komórkowego aby można było łatwo oddzwonić
 
Przedsiębiorcy byli pytani również o ich uwagi dotyczące reformy Krajowej Administracji Skarbowej. W większości przypadków uznali oni reformę za potrzebną, wskazywali jednak na takie mankamenty jak nałożenie na przedsiębiorców dodatkowych obowiązków, wzrost czasochłonności wypełniania dokumentów, czy trudności z łatwym dodzwonieniem się do urzędu.
 
Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2019”. Prawo do jego używania przysługuje przez rok, tj. do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.
 
Inicjatywa zorganizowania USPP powstała 17 lat temu. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 28 lutego 2002 roku pomiędzy Ministerstwem Finansów oraz Business Centre Club.

Artykuły powiązane

© 2019 KURIER365.PL