piątek, grudzień 01, 2023
Follow Us
sobota, 29 wrzesień 2012 14:48

XV Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej" Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
XV Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej" www.polskieradio.pl

W Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej piosenki Patronki zaśpiewa dwunastu uczestników wyłonionych podczas przesłuchań konkursowych. Każde z nich zaprezentuje po dwie wybrane przez siebie piosenki autorstwa Osieckiej. Transmisja koncertu finałowego 15. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Trójce, 30 września 2012 o godzinie 20.05.

W dniu 30 września, występów młodych uczestników podczas koncertu finałowego 15. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej występy uczestników oceni jury w składzie: Magdalena Cielecka, Robert Gliński, Piotr Metz, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Adam Sławiński, które wyda werdykt kończący 15. Konkurs.

Uczestnikom towarzyszył będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jacka Kity w składzie: Jacek Kita (fortepian), Krysztof Łochowicz (gitary), Wiesław Wysocki (saksofony), Sebastian Wypych (kontrabas) oraz Jakub Szydło (perkusja). Młodych artystów na scenie zapowie Magdalena Smalara. Dyrektorem artystycznym Konkursu jest Jerzy Satanowski.

W 2012 roku podczas Koncertu Galowego kończącego Konkurs i Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej", po raz trzeci przyznane zostaną dwie statuetki, które zostały zaprojektowane i ufundowane przez Firmę APART. Oprócz statuetki nagrodą za zajęcie I miejsca w Konkursie w tym roku jest nagroda pieniężna w wysokości 11 000 złotych, której sponsorem jest Orange Polska.

Werdykt odczytany zostanie podczas Koncertu Galowego w dniu 1 października w Teatrze Muzycznym Roma. W ramach Koncertu Galowego 15. Konkursu i Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" również 1 października odbędzie się premiera spektaklu pt. "Nie jesteś sama" złożonego z piosenek Agnieszki Osieckiej w aranżacjach Wojciecha Borkowskiego, które zaśpiewają Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz. Aktorkom akompaniować będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Wojciecha Borkowskiego w składzie: Paweł Stankiewicz (gitary), Maciej Szczyciński (kontrabas) oraz Wojciech Borkowski (fortepian). Scenariusz i reżyseria: Artur Barciś.

 

W ramach Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej" organizatorzy (Fundacja Okularnicy) starają się prezentować polskie piosenki autorstwa Mistrzów gatunku, dokonania Lauretów minionych edycji Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej", wracać do brzmień klasycznych jak i dać szansę wykonawcom awangardowym. Festiwal skierowany jest do publiczności tzw. Okularników czyli publiczności wymagającej (w każdym wieku), dla której programy wielkich, komercyjnych festiwali promowanych w mediach są, delikatnie mówiąc, rozczarowujące. Staramy się prezentować piosenkę z pięknym tekstem, promować też wykonawców i muzyków, którzy jeszcze nie są gwiazdami z pierwszych stron kolorwych pism i wyrafinowane brzmienia.

Honorowy patronat:
Pan Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Honorowy patronat nad Galą Konkursu
Pani Anna Komorowska
Małżonka Prezydenta RP

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent M. St. Warszawy

www.polskieradio.pl

www.okularnicy.org.pl
{jumi [*7]}

a