wtorek, kwiecień 23, 2024
Follow Us
środa, 26 wrzesień 2012 09:47

O Brazylii przy yerba mate

Napisane przez as
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
O Brazylii przy yerba mate fot. sxc.hu

Brazylia to kraj niezwykłych widoków, zadziwiających kontrastów i tysięcy kolorów. Dziś wieczorem Agnieszka Dachterska zaprezentuje zdjęcia ze swojej zeszłorocznej wyprawy do największego kraju Ameryki Południowej.

„Z aparatem przez Brazylię” to pierwszy pokaz slajdów z nowego cyklu zaplanowanego przez fundację Terra Brasilis. Spotkanie odbędzie się w przytulnej Yerbaciarni Terere przy ul. Bartoszewicza 11, serwującej być może najbardziej charakterystyczny napój krajów latynoamerykańskich – yerba mate.

Fotografie pochodzą z wyprawy Agnieszki Dachterskiej do Brazylii w maju 2011. Będzie można na nich zobaczyć tak różnorodne miejsca, jak Rio de Janeiro, Salvador, Ouro Preto oraz słynne wodospady Iguaçu (zarówno po brazylijskiej, jak i argentyńskiej stronie). Slajdowisko wzbogacone będzie komentarzem autorki, która nie tylko osadzi zdjęcia w kontekście swoich bogatych doświadczeń z Brazylii, ale także podzieli się praktycznymi informacjami, których nie sposób znaleźć w przewodnikach.

Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w losowaniu, w którym nagrodą jest voucher na zakupy w yerbaciarni.

Start imprezy: godz. 19

 (środa 26 września)

{jumi [*8]}

a