sobota, lipiec 20, 2024
Follow Us
czwartek, 06 wrzesień 2012 13:08

Warsztaty Familijne w Centrum Nauki Kopernik Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warsztaty Familijne w Centrum Nauki Kopernik www.kopernik.org.pl

Zajęcia Warsztatów familijnych są przygotowane specjalnie dla dzieci w wieku 5-8 lat i cieszą się wielkim powodzeniem. Uczestniczą w nich dzieci razem z rodzicami i opiekunami – wspólnie przeprowadzając doświadczenia, testując i szukając odpowiedzi na trudne pytania.

Podczas zajęć znajdują rozwiązania wielu zagadek. Skąd się bierze prąd? Gdzie jest schowana muzyka na płycie CD? Dlaczego wiatr dmucha, kiedy chce? Dlaczego w słuchawce telefonu słychać osobę przebywającą bardzo daleko? Dlaczego ciasto rośnie jak na drożdżach? Czy wszystkie grzyby mają kapelusze?

Po zakończeniu zajęć ich uczestnicy mogą zabrać do domu materiały zawierające informacje, które nie tylko uzupełniają to, co zostało powiedziane podczas warsztatów, ale też umożliwiają przeprowadzenie kolejnych doświadczeń w domu.

Podczas zajęć pracownicy CNK zabiorą dzieci na grzybobranie obok Kopernika na wspólne poszukiwanie podgrzybków i maślaków. Dzieci dowiedzą się, czym różnią się zwykłe grzyby jadalne od drożdży i jak te ostatnie wyglądają pod mikroskopem. Sprawdzą, czym żywią się drożdże, i czy na pewno produkują dwutlenek węgla. Poznają ich działanie wyrabiając własne ciasto drożdżowe.

Warsztaty odbywają się w każdy weekend, a zapisy rozpoczynają się w poprzedzające je poniedziałki, przez infolinie Centrum Nauki Kopernik (22 596 41 00, pon.-pt. 8-17 i sob.-niedz. 9-17). Opłaty: dziecko - 20 zł; rodzic/opiekun - 10 zł. Pierwsze zajęcia w godzinach 10.30-12.00, drugie w godz. 13.00-14.30.
www.kopernik.org.pl

{jumi [*8]}

 

a