niedziela, sierpień 01, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
poniedziałek, 06 sierpień 2012 10:01

Za darmo w Warszawie Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Nasz rajski ogród", jeden z filmów polecanych na stronie 4free.blox.pl "Nasz rajski ogród", jeden z filmów polecanych na stronie 4free.blox.pl

Wakacje w Warszawie wcale nie muszą być nudne. Niekoniecznie muszą też wiązać się z wielkimi wydatkami. Udowadnia to nowo założony blog 4free.blox.pl, którego założyciele wyszukują ciekawe i darmowe wydarzenia kulturalne odbywające się w stolicy.

Jeżeli nie wiecie, co zrobić z nadchodzącym wieczorem czy weekendem, 4free.blox.pl to kopalnia pomysłów. Zasadą niedawno założonego bloga jest to, że każde opisywane na nim wydarzenie, jest za darmo. Założycielom strony zależy na tym, żeby promować różnorodne wydarzenia kulturalne, niekoniecznie te masowe i odpłatne, o których możemy się dowiedzieć z co drugiego billboardu. Twórcy strony, Tomasz Radochoński i Julian Tomala nie chcą jednak jednoznacznie określić, po co powstała strona 4free.blox.pl. Odrzucają takie odpowiedzi, jak „dla CV do dobrej pracy", „dla idei" czy „dla sportu" i enigmatycznie stwierdzają: „jeszcze zobaczycie".
Z drugiej strony na facebookowym fanpage'u można przeczytać, że marzenia twórców bloga sięgają daleko poza horyzont. Gdyby bowiem powstała cała sieć tego rodzaju stron, to każde miasto, do którego byśmy pojechali na wakacje, mogłoby mieć swojego bloga wypełnionego informacjami o darmowych wernisażach czy koncertach. I wtedy od razu można by sprawdzić, co w trawie piszczy: gdzie można ciekawie i za darmo spędzić wakacyjny czas. Zresztą, pewnie działalność takich stron nie skończyłaby się wraz z wakacjami.
Tymczasem podczas pierwszego tygodnia działania strony 4free.blox.pl można było na niej przeczytać o filmach wyświetlanych pod chmurką, imprezie hiphopowej „Zrób to na kwadracie! vol. 2", koncercie grupy Tomasz Bielski Band w ramach cyklu „Dreszer Jazz", wystawie obrazów a(bs)trakcyjnych Włodzimierza Pawlaka w Galerii Propaganda czy też otwarciu Miejskiej Rzeźby Wodnej. Było też o koncercie Oli Bieńkowskiej oraz zespołu The Kurws. Nie wszystkie opisywane wydarzenia założyciele strony równie chętnie promują, nazywając niektóre filmy „odgrzewanymi kotletami". Dobrze jednak, że ktoś zauważa i ocenia kulturę i sztukę prezentowaną za darmo. W tym przypadku bowiem nadawcom i odbiorcom często trudno się znaleźć w gąszczu reklam i innych zajęć.

{jumi [*8]}

a