piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
poniedziałek, 23 lipiec 2012 13:50

Park rozrywki pod Warszawą: symboliczny początek budowy

Napisane przez Jacek Wilski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Park rozrywki pod Warszawą: symboliczny początek budowy fot. adventureworldwarsaw.com

Pod Warszawą powstaje ogromny park rozrywki Adventure World Warsaw. W lipcu symbolicznie wbito pierwszą łopatę na znak rozpoczęcia budowy. Prace budowlane ruszą jednak we wrześniu, a cały kompleks obejmujący park tematyczny, hotele, restauracje, kina i aquapark, zostanie otwarty w 2015 roku.

Adventure World Warsaw ma być największym parkiem rozrywki w Europie Środkowej. Na terenie parku ma być również zlokalizowany największy w Polsce park wodny. Holenderska spółka Las Palm zleciła wykonanie parku firmie Gouda – Imtech. Wcześniej podpisano już umowę na 60 milionów euro, a nowy kontrakt opiewa na sumę 620 milionów uero. Firma Imtech za 680 milionów euro ma więc zbudować tematyczny park rozrywki na powierzchni 230 hektarów.

W kompleksie Adventure World Warsaw ma się znaleźć ponad 50 różnych atrakcji. Na terenie parku znajdą się 24 rollercoastery i kolejki, park wodny oraz strefa rozrywki z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami. Inwestor planuje więc dostarczyć rozrywkę zarówno dla małych, jak i dorosłych gości. Kompleks obejmie również dwa hotele tematyczne z 800 pokojami, restauracjami i salami konferencyjnymi.
Park Adventure World Warsaw zostanie wybudowany w Kłudnie Starym, pod Grodziskiem Mazowieckim. Pierwszych odwiedzających inwestor spodziewa się na wiosnę 2015 roku. W środku goście znajdą pięć różnych krain przeznaczonych dla dzieci w róznym wieku. Do poszczególnych części parku będzie się przechodziło z Przystani Przygód – rynku pełnego sklepów i restauracji. Pierwsza kraina nazwana została Zaginionym Królestwem. Tutaj będzie można zobaczyć interaktywne show wykorzystujące technologię 5D oraz spektakularne pokazy kaskaderskie. W tej części znienacka będą wybuchać wulkany, a goście staną oko w oko z odrażającymi złoczyńcami.
Następna kraina to Baśniowa Polska. Tutaj bohaterowie naszych legend i baśni pokażą chętnym polską kulturę, tradycje i zwyczaje. A to wszystko w otoczeniu budynków przypominających warszawską starówkę. Z Baśniowej Polski będzie można przejść do Laguny Magicznych Stworzeń. Przeznaczona ona będzie dla najmłodszych gości. Wesołe, mityczne postaci proponować będą szereg zabaw, co pozwoli wszystkim poczuć się jak w czasach dzieciństwa. Z kolei w Krainie Legend znajdzie się wiele rollercoasterów. W tej części parku będzie można poznać tajemnice starożytnych cywilizacji Majów i Egipcjan. Natomiast na Wyspie Zamkowej znajdziemy rycerzy, wiedźmy i smoki. Jest to część poświęcona średniowieczu, po której oprowadzać będą między innymi król Artur i czarodziej Merlin.
Inwestor liczy, że park Adventure World Warsaw wejdzie do czołówki najchętniej odwiedzanych miejsc tego typu w Europie. Czy tak się stanie? Nie wiadomo. Szczególnie, że 20 kilometrów dalej, w Mszczonowie, ma być wybudowany inny park tematyczny – pod nazwą „Park of Poland". Jego budowa ma się rozpocząć w 2013 roku.

Jednak jak na razie nie było wcześniej w Polsce inwestycji na taką skalę w branży parków rozrywki. Nad wyglądem parku pracuje holenderska firma Joravision Themeworld Wizards. Ma ona w swoim dorobku m.in. Tivoli Gardens w Danii, Efteling w Holandii oraz Futuroscope we Francji.

{jumi [*8]}

a