środa, maj 18, 2022
Follow Us
piątek, 13 lipiec 2012 10:37

Sieć znów w czołówce

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sieć znów w czołówce www.sxc.hu

 

Listę 1000. największych firm w Polsce opublikował tygodnik „Gazeta Finansowa”. Głównym kryterium, branym pod uwagę w przygotowywanym we współpracy z Centrum Badań Społeczno-Finansowych zestawieniu, były przychody firmy za 2011 r.

Spółka Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, zajęła w nim czwarte miejsce, plasując się jednocześnie na najwyższej pozycji w zestawieniu wśród sieci handlowych. Przychody firmy w ub.r. 2011 r. wyniosły 25,2 mld zł. Dynamiczny rozwój sieci potwierdzają także dane za 2011 r., kiedy to Biedronka zrealizowała ambitny plan ekspansji w Polsce, otwierając 239 nowych sklepów i modernizując 99 punktów. Ponadto, w ub.r. średnio co 36 godzin otwierany był nowy sklep Biedronka. Pozwoliło to na umocnienie pozycji lidera na polskim rynku. Skala nakładów inwestycyjnych w Polsce w ub.r. osiągnęła poziom 312 mln euro. Do 2015 r. sieć planuje otwarcie trzytysięcznej placówki.

Jest to już kolejny ranking, w którym Biedronka plasuje się w czołówce największych polskich firm i jest liderem wśród sieci handlowych. Jeronimo Martins Polska SA zajęła m.in. 4. miejsce w najnowszej edycji rankingu „Lista 500” największych firm „Rzeczpospolitej”. Jest także zdobywcą 4. miejsca w rankingu tygodnika „Polityka” – w kategorii „największa w historii wartość przychodów oraz największe zyski (2010)”. Zajmuje też 7. miejsce w rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE przygotowanym przez firmę Coface. Sieć pięciokrotnie została wyróżniona nagrodą Superbrands oraz trzykrotnie tytułem Marka Godna Zaufania w badaniu European Trusted Brands.

{jumi [*9]}

 

a