piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
wtorek, 10 lipiec 2012 13:26

Męskie Granie w Warszawie Wyróżniony

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nosowska i Waglewski Nosowska i Waglewski www.meskiegranie.pl

Nową dyrektor artystyczną Męskiego Grania została Katarzyna Nosowska. To ona zaprosiła do współpracy twórców niezależnych i niepokornych, którzy świetnie wpisują się w tradycję tego projektu. Najbliższy koncert odbędzie się w Warszawie, a na scenie zobaczymy m.in. Wojciecha Waglewskiego, Leszka Możdżera i Tomasza Stańko.

Męskie Granie 2012 to szereg koncertów muzyków, którzy podążają własną ścieżką. To już trzecia edycja tego wydarzenia. Tym razem dyrektor artystyczną jest Katarzyna Nosowska, która zapragnęła, aby na scenie pojawili się eksperymentatorzy i twórcy doskonałego, nieprzeciętnego nastroju. Męskie Granie to z pewnością muzyczny popis niezwykłych osobowości.
- Dobór artystów jest próbą ostatecznego obalenia w moim odczuciu nieprawdziwej teorii, że w polskiej muzyce nie dzieje się nic szczególnego. Często bywam wręcz zachwycona, a na pewno dumna ze sposobu, w jaki niektórzy poczynają sobie z dźwiękiem i słowem. W zestawieniu znaleźli się świetnie znani i szanowani, a także ci młodzi, gotowi zmienić wartę. Liczę, że po koncertach publiczność z apetytem sięgnie po produkcje artystów, których proponuję – mówi Katarzyna Nosowska.
Na warszawskiej scenie w Centrum Kultury Koneser na ul. Ząbkowskiej 27/31 w sobotę 14 lipca zobaczymy m.in. Wojciecha Waglewskiego, BaBu Król i Crab Invasion. Waglewskiego na tym koncercie nie mogło zabraknąć. Jest to artysta, który od podstaw tworzył Męskie Granie i swoim przekonaniem, że polska muzyka warta jest zachodu, zaskarbił sobie przychylność polskiej publiczności, gromadząc na koncertach projektu tysiące ludzi. To on na pierwszym tegorocznym koncercie wprowadzi gości festiwalu w nowy rozdział tego wydarzenia.
W Koneserze zabrzmi również muzyka mistrza stylu ragga z zespołem, Pablopavo i Ludziki. Wspólnie z sekcją dętą w składzie Misza Mazurek, Radek Nowak oraz Bartek Tkacz, a także Mariką zespół odsłoni tajemnice miejskich zaułków. W relaksie i wyciszeniu pomoże grupa Muzykoterapia, która zaprezentuje wszystkim zaskakującą kompilację elektroniki z jazzem oraz terapię łagodnymi dźwiękami.
Na scenie pojawi się również Nosowska. Artystka z pewnością zaśpiewa singiel „Ognia", który powstał we współpracy z Markiem Dyjakiem. Jest to utwór promujący tegoroczne Męskie Granie. 14 lipca usłyszymy również zespół June, tworzący w klimacie soulu i inspirujący się dokonaniami Jill Scott, Eryki Badu oraz Lauryn Hill. W Warszawie wystąpi również Tomasz Stańko, Grabek, Kamp! i Leszek Możdżer.

Organizatorzy Męskiego Grania zapowiadają, że w projekcie nie chodzi tylko o muzykę. Projektanci oraz operatorzy światła zadbają o to, aby występy sceniczne miały jak najlepszą oprawę. Scenografię zaprojektowała Małgorzata Szabłowska – jedna z najbardziej rozchwytywanych architektek przestrzeni. Paweł „Spider" Pająk odpowiada za przygotowanie niezapomnianego świetlnego spektaklu. W trakcie trwania koncertów niezwykłą atmosferę wydarzenia będzie odmalowywał TUSE – mistrz graffiti. Dla tych, którzy jeszcze długo będą wspominać tegoroczne Męskie Granie, przygotowana została specjalna kolekcja ubrań i akcesoriów sygnowana logo projektu. Kolekcję stworzyła Martyna Czerwińska, jedna z najzdolniejszych polskich projektantek.
Tak, jak i na innych koncertach, tak i w Warszawie, na scenie pojawi się zwycięzca danego etapu konkursu Nowe Męskie Granie. Celem rywalizacji jest ukazanie tysiącom fanów nowych, dotąd nieznanych szerszej publiczności muzyków. W Warszawie usłyszymy zespół Crab Invasion.
Męskie Granie to wybuchowa mieszanka stylów, połączenie różnych osobowości i muzycznych poszukiwań. Warto zobaczyć, co z tej różnorodności wyniknie i gdzie zaprowadzą nas pomysły Nosowskiej.
Oprócz stołecznego koncertu, planowane są występy w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Żywcu. Szczegółowe informacje o Męskim Graniu znajdziecie na stronie www.meskiegranie.pl. Na koncert w Warszawie będzie można wejść od godz. 17. Cena biletu to 70 zł.

a