piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
poniedziałek, 02 lipiec 2012 10:49

Filmy w warszawskich parkach Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Filmowa Stolica Lata 2011, Park Skaryszewski Filmowa Stolica Lata 2011, Park Skaryszewski fot. Adrian Krawczyk

Tego lata w stolicy z pewnością nie zabraknie ciekawych filmów do zobaczenia. I to pod gołym niebem albo w amfiteatrze. Filmowa Stolica Lata w tym roku proponuje obrazy w cyklach „Polskie komedie przedwojenne", „Gwiazdorskie noce" czy filmy muzyczne.

Na terenie Warszawy, przez całe lato odbędzie się blisko 80 projekcji. Filmy „pod chmurką" będzie można obejrzeć w 12 miejscach. Będą to: Amfiteatr na Bemowie, Park Szczęśliwicki na Ochocie, Królikarnia na Mokotowie, Pola Mokotowskie, Park Skaryszewski na Pradze Południe, Kopa Cwila na Ursynowie, Park Henrykowski na Białołęce, Metro Słodowiec na Bielanach, Kępa Potocka na Żoliborzu, Park Sowińskiego na Woli, Park Bródnowski i ArtPark w Śródmieściu. W niektórych miejscach filmy będą wyświetlane regularnie co tydzień, w innych – projekcje odbywać się będą okazjonalnie.

Jak co roku filmy zostały podzielone na cykle. Na Polach Mokotowskich w ramach „Gwiazdorskich nocy Canal+" będzie można zobaczyć takie filmy, jak „Jak zostać królem", „Rzeka tajemnic" czy „The Hurt Locker. W pułapce wojny". W środy będą się odbywać projekcje polskich komedii przedwojennych. W świat dawnych czasów przeniosą nas takie obrazy, jak „Manewry miłosne" Jana Nowiny-Przybylskiego czy „Jego ekscelencja subiekt" Michała Waszyńskiego. Te i inne filmy będzie można zobaczyć w Parku Skaryszewskim. Z kolei na Kępie Potockiej królować będzie kino muzyczne oraz filmy wojenne. Czwartkowe wieczory na Kopie Cwila będą przebiegać pod hasłem komedii – takich, jak „Dorwać Smarta" albo „Skrzydełko czy nóżka". W Amfiteatrze na Bemowie będzie można natomiast zobaczyć całą serię filmów z Harrym Potterem w roli głównej.
Kino pod chmurką to dobry pomysł na letni, gorący wieczór. Organizatorzy przypominają jednak, że pogoda zmienną bywa i warto wziąć ze sobą sweter i parasol. W miejscach, gdzie projekcje odbywają się pod gołym niebem, a nie w amfiteatrze, potrzebny jest zazywyczaj koc lub karimata.
Oprócz filmów pełnometrażowych na letnich ekranach będzie można zobaczyć również filmy krótkometrażowe. Będą one wyświetlane przed głównymi projekcjami filmowymi. Filmy będą pokazywane od początku lipca do początku września od wtorku do niedzieli. Czas więc sprawdzić program Filmowej Stolicy Lata tutaj i wyruszyć na podbój warszawskich parków!

{jumi [*8]}

a