środa, maj 22, 2024
Follow Us
niedziela, 01 lipiec 2012 12:26

Warszawska komunikacja po Euro 2012 Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kibice wracający z warszawskiej Strefy Kibica po finałowym meczu Euro 2012 do wagonów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich wsiądą tylko na Centralnym, bo te będą kursowały wyłącznie przez Dworzec Centralny.

Pociągi SKM i KM nie będą się zatrzymywały na przystankach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota. To istotna informacja dla kibiców, którzy przyjadą do Strefy Kibica na transmisję meczu finałowego EURO 2012.
Pociągi w kierunku wschodnim (Sulejówek, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Otwock, Pilawa, Dęblin, Legionowo) będą kursowały przez Dworzec Centralny od godz. 22.30, a w kierunku zachodnim (Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Żyrardów, Skierniewice, Błonie, Sochaczew, Łowicz, Piaseczno, Warka) od godz. 23.30.

Zniknie buspas na ul. Żwirki i Wigury

Rozpocznie się też odklejaniae żółtych, tymczasowych linii wytyczających buspas łączący Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego z Lotniskiem im. Fryderyka Chopina na Okęciu.

Buspas wytyczono na czas EURO 2012, aby ułatwić poruszanie się pasażerów komunikacji publicznej, taksówek z licencją oraz gości UEFA jadących z lotniska na Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Mimo sporej liczby głosów o pozostawienie tego rozwiązania, inżynier ruchu wraz z prezydentem Wojciechowiczem zdecydowali o przywróceniu stałej organizacji ruchu oraz o usunięciu buspasa trzy dni przed zakończeniem Turnieju. Zdaniem inżyniera, ciężar obsługi pasażerów z lotniska ma wziąć Szybka Kolej Miejska ze stacji Warszawa-Lotnisko Chopina.

Remont torowiska na Marszałkowskiej
Od 3 lipca rozpoczyna się remont torowiska na ulicy Marszałkowskiej. Pierwszy etap obejmie fragment od pl. Zbawiciela do ul. Pięknej, w drugim wyremontowane zostaną tory od ul. Pięknej do Żurawiej, w trzecim - odcinek pomiędzy ul. Żurawią i ul. Widok. Pomiędzy pl. Zbawiciela a ul. Waryńskiego, na specjalnym podłożu między torami, zostanie zasiana trawa.
W czasie remontu zamknięte będą skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej z ulicą Wilczą i Żurawią. Objazd dla ulicy Wilczej będzie prowadził ulicami Wspólną i Piękną a dla Żurawiej ulicą. Modernizacja potrwa do 16 września.

www.zdm.waw.pl

www.ztm.waw.pl

 

a