poniedziałek, czerwiec 05, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 28 czerwiec 2012 01:09

Imagination Quartet w Dobranocce

Napisane przez mb/mat.pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do warszawskego klubu Dobranocka zapraszamy już w piątek tych, którzy chcą pochwalić się woklanym talentem, lub nowych talentów posłuchać.

 Takie wieczory karaoke mają tu miejsce cyklicznie, natomiast kolejny wieczór, który chcemy polecić Waszej uwadze to koncert zaplanowany na 5 lipca. To Wakacyjny Koncert Jazzowy zespołu Imagination Quartet. Ten ekspresyjny projekt muzyczny zainicjowany w 2009 roku, tworzą młodzi niezwykle kreatywni artyści. Czerpią pełnymi garściami z muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, ale także z klimatów rockowych. Jest to jazz energetyczny, uderzający swoją pasją i bezpośredniością, a także zaskakujący muzycznymi humorystycznymi zaczepkami. Nazwa zespołu zobowiązuje i zgodnie z nią kwartet stawia na muzykę wyobraźni, bogatą, nieograniczoną, umiejscowioną tam, gdzie zaciera się granica między harmonią, a szaleńczą ekspresją. Już EP-ka zespołu wydana w 2009 roku wzbudziła spore zamieszanie, ale także, nieumiarkowane nadzieje na nowe, polskie odkrycie muzyczne. Współzałożycielami grupy oraz inspiratorami jego witalnej kreatywności byli Michał Soltan (gitarzysta) oraz Maciej Dziedzic (perkusista). Michał Sołtan, kompozytor większości utworów, nazywany jest polskim Bill Frisell’em. Znany jest również jako gitarzysta bardzo dobrze przyjętej przez media, rockowej formacji Alters. oraz ze współpracy z Michałem Przerwą-Tetmajerem. Z kolei Maciej Dziedzic to drugi trzon grupy oraz integralna część jego brzmienia, którego fascynacje muzyczne kierują się w stronę jazzu tradycyjnego, nowoczesnego oraz muzyki filmowej. Po kilku zmianach w składzie integralną osobowością Imagination Quartet stał się także szeroko rozpoznawany w stolicy saksofonista Damian Pińkowski. Z kolei basistą został Dariusz Świtalski, intuicyjnie odczytujący muzykę zespołu i wzbogacający ją o dodatkowy, rockowy wymiar.
Zespół ma na koncie ponad 30 koncertów, między innymi w finale festiwali: Krokus Jazz Festival, Jazz Juniors oraz na festiwalu Dreszer Jazz Festival. W czerwcu 2010 r. Imagination Quartet wystąpił na otwarciu wystawy World Press Photo. Na jesieni tego samego roku grupa odbyła pierwszą oficjalną trasę koncertową, podczas której, zagrała wiele koncertów w całej Polsce.

a