poniedziałek, kwiecień 15, 2024
Follow Us
sobota, 23 czerwiec 2012 13:36

Nominacje do nagrody im. Janusza A. Zajdla

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uroczyste ogłoszenie utworów nominowanych do literackiej nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2011 odbędzie się w Klubokawiarni Grawitacja, 26 czerwca 2012 r. o godz. 18.00, przy ul. Browarnej 6 w Warszawie.

Nagroda Literacka im. Janusza A. Zajdla jest przyznawanym od 1985 roku, najważniejszym wyróżnienieniem dla pisarzy literatury fantastycznej w Polsce. Wśród jej laureatów są m.in.: prof. Edmund Wnuk-Lipiński, Andrzej Sapkowski, Rafał A. Ziemkiewicz, Anna Brzezińska, Anna Kańtoch, Jacek Dukaj, Marek S. Huberath, Tomasz Kołodziejczak, Jarosław Grzędowicz i Rafał Kosik.

W tym roku przedstawieniu nominacji będzie towarzyszyło ogłoszenie wyników konkursu na kontynuację powieści "Drugie spojrzenie na planetę Ksi" Janusza A. Zajdla. W czasie uroczystości poznamy również najważniejsze wnioski z badania czytelników literatury SF, przeprowadzonego przez młodych polskich naukowców.
Wybór laureatów Nagrody im. Janusza A. Zajdla przebiega w dwóch etapach. Pierwszym z nich, jest zgłaszanie przez czytelników fantastyki swoich kandydatur do nominacji. Spośród wyłonionych w tym etapie utworów, uczestnicy Polconu, czyli Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki, dokonują wyboru laureatów, osobno wśród powieści i opowiadań. W tym roku ta największa w Polsce konferencja, będzie odbywała się we Wrocławiu, w dniach 23-26 sierpnia 2012.

http://zajdel.art.pl/historia.html
www.zajdel.art.pl
www.polcon.pl/2012

a