wtorek, listopad 29, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
środa, 16 maj 2012 08:31

Święto Saskiej Kępy Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Święto Saskiej Kępy 2011 Święto Saskiej Kępy 2011 fot. Centrum Promocji Kultury

Saska Kępa znów świętuje. Tym razem na ul. Francuskiej będzie międzynarodowo. Koncerty, kiermasze, przedstawienia teatralne i wystawy to tylko przykłady czekających na Pradze atrakcji, które ciężko wymienić jednym tchem.

Święto Saskiej Kępy to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w rytm kulturalny stolicy oraz w serca Warszawiaków. W tym roku odbędzie się ona w sobotę 19 maja, pod hasłem „Międzynarodowo na Francuskiej".

Podczas imprezy szykują się liczne koncerty m.in. Stachurskiego, zespołu Kameleon, Malwiny Kusior czy Dixie Warsaw Jazzman. Na święcie Saskiej Kępy nie może też zabraknąć elementów związanych z Agnieszką Osiecką. Oprócz koncertu piosenek tej artystki w wykonaniu Anny Serafińskiej, Serwis Społeczności Saskiej Kępy przygotował stały punkt fotograficzny "Zrób sobie zdjęcie z Osiecką". Zdjęcia zostaną opublikowane w serwisie oraz na profilu społecznościowym na Facebooku – „Saska Kępa z pasją". Dla osób biorących udział w tej zabawie przygotowano również specjalny konkurs.

W Klubie Kultury Saska Kępa będzie można natomiast zobaczyć filmy 3D przygotowane przez Fundację Promotor Art Studio. Zorganizowano również szereg wystaw. Jedna z nich poświęcona została powstaniu Saskiej Kępy. Z kolei na dachu klubu Polski Związek Krótkofalowców zaprezentuje swoje możliwości i wraz z nim będzie można nawiązywać łączność.

A na ulicy Francuskiej zobaczymy m.in. salon pojazdów zabytkowych, pokaz uliczny z żonglowaniem oraz koncert muzyki irańskiej. W tym samym czasie Stowarzyszenie „Zaczarowana Dróżka" będzie zbierać... sny, a Stowarzyszenie opowiadaczy "GRUPA STUDNIA 0." opowiadać baśnie i bajki dla dzieci.

Ulica Francuska i Paryska zamienią się w najbliższą sobotę w swoisty deptak. Należy więc spodziewać się utrudnień w tym rejonie miasta. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w piątek, 18 maja o godz. 21. Natomiast stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w niedzielę, 20 maja o godz. 22. W związku z imprezą zamknięta zostanie ul. Francuska na odcinku od ronda J. Waszyngtona do ul. Zwycięzców i ul. Paryska na odcinku od ul. Zwycięzców do ul. Wersalskiej.

 

Święto Saskiej Kępy to jak dotąd sześć edycji, dziesiątki koncertów i tysiące odwiedzających. Wydarzenie stworzone w 2006 roku głównie z myślą o mieszkańcach Pragi Południe z roku na rok zyskiwało coraz większy rozgłos, by w końcu zyskać miano jednej z najważniejszych cyklicznych imprez stolicy. Każde z sześciu do tej pory zorganizowanych Świąt miało swój własny motyw przewodni, jedyny i niepowtarzalny.

Szczegółowy program tegorocznej imprezy znajdziecie tutaj.

{jumi [*8]}

a