wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/7403.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/7403

Nawrocki

piątek, 11 maj 2012 09:18

Wiedeń w Zachęcie

Napisane przez wien.info
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już niedługo wszystkich Polaków zakochanych w sztuce czeka nie lada gratka - Noc Muzeów. Oprócz doznań artystycznych w Galerii Zachęta będzie można wygrać atrakcyjne nagrody – na przykład pobyty w Wiedniu. 

Noc Muzeum 2012 w Warszawie odbędzie się w weekend 19-20 maja. Udział w obchodach 9. Nocy Muzeów w Warszawie zapowiedziały 204 placówki - nie tylko muzea, ale także galerie, domy kultury, biblioteki, kościoły, puby i kawiarnie, które przygotowują wystawy lub inne wydarzenia kulturalne specjalnie na tę niezwykłą noc.

Ale atrakcje tego wieczoru nie ograniczają się do doznań artystycznych. W Galerii Zachęta będzie można wziąć udział w konkursie. Na gości będzie tam czekał specjalny punkt informacyjny miasta Wiedeń. Biorąc udział w losowaniu, można wygrać jeden z 5 dwuosobowych pobytów w stolicy Austrii, sponsorowanych przez miasto Wiedeń.

{gallery}7403{/gallery}

- Jako miejsce konkursu specjalnie wybrano Zachętę, która ma silne związki z wiedeńskimi instytucjami kultury i wielokrotnie realizowała z nimi wspólne projekty - mówi Zofia Koźniewska z Galerii Zachęta.

Wystarczy na miejscu wypełnić formularz i poprawnie odpowiedzieć na dwa pytania. Losowanie voucherów odbędzie się około północy. Wygrany pobyt w Wiedniu będzie można zrealizować w terminie, w którym odbędzie się wiedeńska Noc Muzeów, przypadająca w tym roku 6 października.

W Galerii Zachęta 19 maja artystyczne wydarzenia zaczną się już od godziny 19. Tego wieczoru sztuka zawładnie także placem przed galerią, pojawi się na murach jako projekcja multimedialna, będzie można ją oglądać pod gwiazdami, siedząc na trawniku przed galerią.

{jumi [*8]}

a