piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
środa, 09 maj 2012 13:33

Metallica w Warszawie

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Metallica w Warszawie fot. Mishka Gaikin

10 maja w Warszawie pojawi się legendarny zespół Metallica. Muzycy na bemowskim lotnisku zagrają w całości swój Czarny Album, zatytułowany „Metallica". Na Sonisphere Festival towarzyszyć im będą Black Label Society, Machine Head, Acid Drinkers i Hunter. 

Sonisphere Festival to podróżujący po Europie festiwal, który w czwartek zawita na Lotnisko Bemowo w Warszawie. Oprócz Metalliki na scenie zobaczymy Black Label Society z charyzmatycznym liderem Zakkiem Wyldem, francuską Gojirę oraz polskie zespoły: Acid Drinkers, Hunter i Luxtorpeda.

Wydany w 1991 roku Czarny Album jest piątym krążkiem Metalliki. To właśnie on otworzył im drzwi do sławy i zagwarantował międzynarodowy sukces. To na tym albumie znalazły się najbardziej popularne piosenki legendy metalu – takie, jak choćby: "Enter Sandman", "The Unforgiven", "Nothing Else Matters", "Wherever I May Roam" i "Sad But True". Ten owiany legendą album będzie można wysłuchać w całości na żywo na Sonisphere Festival.

Z kolei Black Label Society to heavymetalowa grupa, w której trzon stanowią: Nick Catanese oraz Mike Froedge. Lider Zakk Wylde, który swoją karierę rozpoczął u boku Ozziego Osbourne'a, powołał tę kapelę w 1998 roku. Zespół zdobył rzeszę wiernych fanów na całym świecie.

Koncert francuskiej Gojiri na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Znana ze swoich ekstremalnych występów na żywo grupa robi niesamowite wrażenie. A jej teksty są głównie... proekologiczne.

Zabawa na lotnisku Bemowo rozdzielona będzie na dwie sceny. Na scenie głównej wystąpią zagraniczne gwiazdy, a na scenie Antyradia najważniejsze zespoły i postaci polskiej sceny muzycznej minionych lat. Usłyszymy więc Luxtorpedę, Hunter, Acid Drinkers i zwycięzcę plebiscytu Antyradia „Antyfest".

{jumi [*8]}

a