niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
czwartek, 12 kwiecień 2012 11:28

Wybierz się w podróż w (nie)znane

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wybierz się w podróż w (nie)znane fot. sxc.hu

Podróż w (nie)znane, organizowana przez Ośrodek Kultury Ochoty, odbędzie się w towarzystwie poetów Adam Dennisona, Piotra Matywieckiego oraz Juliusza Erazma Bolka, aktorów Andrzeja Ferenca, Aleksandry Mikołajczyk oraz Jerzego Zelnika, zespołu Scream Maker i wydawcy Oficyny Wydawniczej Łoś Graf Wiesława Łosia.

Spotkanie "Podróż w (nie)znane - literatura dziś" rozpocznie się 13 kwietnia (piątek) o godz. 17 w Ośrodku Kultury "Rakowiec" przy ul. Wiślickiej 8. Impreza o nazwie "Wędrówki w przestrzeń (nie)znaną" będzie spotkaniem z  twórczością poety, kompozytora poezji śpiewanej i teoretyka literatury Adama Dennisona. Artysta recytuje i śpiewa teksty wybitnych polskich poetów, m.in. Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Kazimierza Wierzyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Juliana Tuwima, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego. Informacje o biletach można uzyskać pod numerem telefonu: 22 823 66 97.Dzień później, w sobotę, o godz. 17 w Ośrodku Kultury Ochoty przy ul. Grójeckiej 75 podczas audycji literackiej "Szkiełko i oko" wystąpi dwóch wybitnych gości, z którymi zostaną przeprowadzone rozmowy. Z poetą Piotrem Matywieckim porozmawiają Agnieszka Goszczycka i Ewa Zadykowicz, z założycielem, wydawcą i redaktorem naczelnym Oficyny Wydawniczej "ŁośGraf" - Karolina Onufrowicz i Klaudyna Zakrzewska. O współczesnej młodej polskiej poezji podyskutuje zespół "Szkiełka i oka" w składzie: Katarzyna Plichta-Szwarc, Ewa Zadykowicz, Michał Dąbrowski i Marek Ławrynowicz. Teksty literackie przeczyta Andrzej Ferenc. Wstęp wolny.

 

 

Niedziela 15 kwietnia upłynie pod znakiem szaleństwa i to koncertowego szaleństwa. W Ośrodku Kultury Ochoty o godz. 17 będzie miało miejsce koncertowe nagranie audiobooka "Skróty szaleństwa" autorstwa Juliusza Erazma Bolka. Wystąpią znani aktorzy Aleksandra Mikołajczyk i Jerzy Zelnik oraz heavy-metalowy zespół Scream Maker. Wstęp wolny, a nawet wskazany. "Jest to niezwykły eksperyment - nagrywanie audiobooka z udziałem publiczności. Ponadto trzeba przyznać, że połączenia poezji z heavy-metalem nie zdarza się często i warto to zobaczyć na żywo" - przyznaje Juliusz Erazm Bolek.

 

{jumi[*8]}

 


a