sobota, luty 27, 2021
Follow Us
wtorek, 10 kwiecień 2012 12:25

Wielka aukcja Elle Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wielka aukcja Elle Laureatki konkursu "Dziewczyny przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie 2011

Jutro w serwisie Allegro rozpocznie się Wielka Aukcja miesięcznika ELLE. Dochód z aukcji zostanie przekazany na stypendia naukowe dla uczestniczek III edycji konkursu ,,Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”. Organizatorami konkursu są miesięcznik ELLE oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem konkursu "Dziewczyny przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie" jest promocja i wsparcie wybitnie uzdolnionych studentek kierunków ścisłych, które mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy naukowe, w dziedzinach do niedawna uznawanych za domenę mężczyzn. Zwyciężczynie to dziewczyny, dla których nauka jest życiową pasją i które już na etapie studiów prowadzą samodzielne badania naukowe.

W tym roku aukcje ELLE wsparło kilkudziesięciu darczyńców: osobistości ze świata mody, sztuki, show-biznesu i polityki, a także luksusowe marki. Podczas aukcji będzie można wylicytować wiele wyjątkowych, unikatowych przedmiotów, w tym m.in.: bursztynową broszkę od Pierwszej Damy Pani Anny Komorowskiej, reprodukcję bransoletki Jaqueline Kennedy przekazaną przez Panią Jolantę Kwaśniewską oraz naszyjnik z bursztynów od Pani Małgorzaty Tusk.

Na aukcji pojawią się także sukienki projektu Macieja Zienia, Dawida Wolińskiego, duetu Paprocki & Brzozowski czy marki La Mania. Na aukcji znajdą się również: chusta projektu Gosi Baczyńskiej oraz gorset i komplet bielizny Sienna EVA MINGE & ESOTIQ. Do zdobycia będzie też nie tylko sukienka od Violi Śpiechowicz, ale również spotkanie z projektantką w jej pracowni.

Wyjątkowe przedmioty na licytację przekazały także: Katarzyna Cichopek - bransoletki Republiki Artystycznej, Beata Sadowska - skórzaną torbę ZOUZA, Sonia Bohosiewicz - skarbonkę w kształcie Matrioszki z serialu „Aida”, Anna Dereszowska - swoją debiutancką płytę „Już nie zapomnisz mnie” z autografem.

Na zwycięzców aukcji czekają nie tylko piękne przedmioty, ale również wiele atrakcji m.in. zaproszenia na plany zdjęciowe: programów „Kawa czy Herbata?", „Miasto Kobiet”; seriali „Misja Afganistan”, „Czas Honoru”; jak również lekcja gotowania pod okiem szefa kuchni hotelu The Westin Warsaw oraz warsztat kulinarny dla 2-4 osób z rodzeństwem Kręglickich. Dodatkowo będzie można wylicytować plakat filmu „Kot w butach" z autografami Antonio Banderasa i Salmy Hayek, platynową płytę „Crazy love" podpisaną przez Michaela Bublé.

Cały dochód z aukcji ELLE zostanie przekazany na stypendia naukowe dla laureatek III edycji konkursu ,,Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Sklodowskiej-Curie”. Główna nagroda w tym roku to stypendium naukowe w wysokości 20 000 złotych.

W poprzednich edycjach konkursu, dzięki środkom zebranym podczas aukcji ELLE, nagrodzono 21 młodych kobiet, którym przyznano stypendia o łącznej wartości 124 tys. złotych. Dodatkowo laureatkom konkursu ufundowano udział w prestiżowych, międzynarodowych konferencjach naukowych.

Aukcja została ogłoszona w wydaniu majowym „ELLE”, które ukaże się w sprzedaży 4 kwietnia br. i będzie trwać od 11 do 25 kwietnia br. w serwisie Allegro www.elle.allegro.pl. Wielki finał konkursu już 30 maja 2012 r.

{jumi[*8]}

a