sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
piątek, 23 marzec 2012 10:54

Imprezowo i ekologicznie na Bemowie

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bemowskie Centrum Kultury / Bemowskie Centrum Kultury / www.artbem.pl

Ciekawe, ekologiczne i edukacyjne zajęcia dla dzieci? Wspieranie młodych talentów? Darmowe zajęcia sportowe? Takie rzeczy to tylko w Bemowskim Centrum Kultury ART.BEM. Podczas marcowego Forum Gospodarczego w Toruniu dzielnica Bemowo została nagrodzona podczas gali „Bezpieczne i ekologiczne wakacje", o czym opowiedział nam burmistrz Jarosław Dąbrowski.

ART.BEM jest jednym z najbardziej dynamicznych kulturalnych ośrodków w stolicy. Mieszkańcy Bemowa mogą tu zapisać się na darmowe zajęcia sportowe czy artystyczne i uczęszczać na nie nawet przez rok. Wydarzenia kulturalne organizowane przez BCK odbywają się w siedzibie instytucji, przy ul. Górczewskiej 201 oraz w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska, przy zbiegu ulic Raginisa i Kryształowej.

Bemowskie Centrum Kultury organizuje m.in. koncerty muzyki rockowej, folkowej, jazzowej; poranki bajkowe dla najmłodszych (filmowe i teatralne); występy z udziałem znanych i amatorskich grup kabaretowych oraz wernisaże i wystawy.

Podczas XIX Forum Gospodarczego Jarosław Dąbrowski, burmistrz Bemowa odebrał nagrodę za działalność Bemowskiego Centrum – organizację cyklu imprez dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne i ekologiczne wakacje". Dotychczas w konkursie doceniane były zazwyczaj gminy, więc zauważenie działalności warszawskiej dzielnicy jest dużym sukcesem ART.BEM-u.

O nagrodzie opowiedział nam Jarosław Dąbrowski, burmistrz dzielnicy Bemowo:

 

XIX Forum Gospodarcze zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca odbyło się 5 i 6 marca w Toruniu. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były: „Gospodarcze, transgraniczne więzi systemowe". Omawiane były sprawy gospodarcze Polski, gdzie tłem była bieżąca polityka.

Rozmowę z Jackiem Janiszewskim, Przewodniczącym Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora Forum Gospodarczego w Toruniu, możecie zobaczyć TUTAJ.

{jumi [*8]}

Więcej w tej kategorii: Co zrobić z Chłodną? »

a