czwartek, luty 25, 2021
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/6638.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/6638
poniedziałek, 19 marzec 2012 12:23

Oceany Marzeń dla dzieci i rodziców Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oceany Marzeń dla dzieci i rodziców fot. Agnieszka Szymanik

Konkursy, gry, koncerty, czyli szalona zabawa w rytmie szant – tak w kilku słowach można streścić trzydniowy Festiwal Oceany Marzeń. Podczas imprezy, której partnerem był portal Kurier365.pl, dzieciaki ganiały po tawernie Korsarz, dorośli wyśpiewywali kolejne szanty, a znani żeglarze opowiadali o swoich najdalszych wyprawach. 

Festiwal rozpoczął się 16 marca i przez kolejne dwa dni w tawernie Korsarz przy ul. Gostyńskiej 45 w Warszawie trwała żeglarska zabawa. Na scenie wystąpili m.in. zespół B.O.R.Y, duet Jarydubel, Gondola Kondora, Klang i Mordewind. Ich koncerty rozgrzały publiczność - z chęcią słuchali ich nie tylko wielbiciele szant. W sobotę odbył się także Kiermasz Książki Marynistycznej oraz miały miejsce wykłady z nawigacji morskiej.

Ostatni dzień festiwalu, niedziela, poświęcony był w dużej mierze dzieciom. To one grały pierwsze skrzypce podczas zabaw, gier i konkursów. Wolontariusze Fundacji Ocean Marzeń, organizatora imprezy, nie tylko wspólnie z dziećmi tańczyli, ale i uczyli je rysować. Animatorzy przygotowali mnóstwo zajęć plastycznych - tak różnych, że, aż w głowie się kręciło od kolorów i wzorów.

- Chciałem spędzić z rodzinką fajne przedpołudnie. Przyszedłem, żeby mój synek mógł posłuchać szant, został małym piratem i mógł znaleźć bezcenny skarb, złote monety - mówi Michał Walicki, który przyszedł na Festiwal Oceany Marzeń z żoną i 4-letnim Marcelem - Wspólna zabawa ma na celu zintegrować młodych żeglarzy, żeby kiedyś popłynęli w długi rejs – marzy młody tata.

{gallery}6638{/gallery}

Taras tawerny Korsarz w niedzielę został zamieniony w odział intensywnej terapii - to Studium Ratownictwa Medycznego Collegium prezentowało pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego samego dnia na festiwalu Oceany Marzeń pojawiła się również Marta Sziłajtis – znana żeglarka, która opowiedziała o tym, jak w 2009 roku opłynęła cały świat. Potem można było posłuchać, jak o swoich wyczynach opowiada Katarzyna Deberny – mistrzyni w klasie Laser Radial, olimpijka z Pekinu. Oprócz samych opowieści, zostały wyświetlone filmy ze startów i podróży. Katarzyna Deberny przekazała Fundacji Ocean Marzeń dwa tomiki swojej poezji, które zostały rozlosowane wśród publiczności.

Podczas festiwalu miało miejsce też rozstrzygnięcie konkursów: konkursu młodzieżowej piosenki żeglarskiej oraz konkursu na najlepszą relację zdjęciową „Rejs Roku 2011". Koncertowali Yank Shippersi, a do piątej nad ranem gości zabawiała Stara Kuźnia.

Festiwal Oceany Marzeń został zorganizowany przez Fundację Ocean Marzeń, która na co dzień zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży z Rodzinnych Domów Dziecka oraz innych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

-Nasza Fundacja ma pod opieką takie dzieci, których życie nie rozpieszczało. Staramy się im pokazać inny świat niż ten, który znali do tej pory. Dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka organizujemy rejsy i szkolenia żeglarskie. - powiedziała podczas festiwalu Anna Brengos z Fundacji Ocean Marzeń. - Dlaczego akurat żeglarstwo? Dzięki niemu można nauczyć wytrwałości, wiary we własne siły i pracy zespołowej. Chcemy też pokazać tym dzieciom serdeczność braci żeglarskiej - opowiada Anna Brengos.

Współorganizatorem imprezy była tawerna Korsarz. Portal Kurier365.pl był natomiast jednym z partnerów Festiwalu Oceany Marzeń.

{jumi [*8]}

a