sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
sobota, 10 marzec 2012 11:39

Trzecia edycja Art Fresh Festiwal

Napisane przez Hanna Król / mat.pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś rusza trzecia edycja festiwalu "ART FRESH festival" organizowanego przez American Friends in Warsaw (www.afw.waw.pl) i Hotel Sheraton, który stał się mecenasem młodych polskich artystów.

 

ART FRESH ma na celu promocję młodej polskiej sztuki w środowisku obcokrajowców mieszkających na stałe w Polsce (expats). Wystawa z możliwością zakupu prac artystów, cieszyła się wielkim powodzeniem w zeszłym roku. Ponieważ ma ona charakter otwarty, przyszli na nią nie tylko obcokrajowcy, ale także liczni warszawiacy.

Główną salę „Balową" hotelu Sheraton odwiedza co rok ponad 2000 osób. Hotel Sheraton, jak i w poprzednich latach udostępnił wszystkie sale recepcyjne. Dzięki temu AFW zaprosiło 90 młodych artystów. Z drugiej strony zostali zaproszeni przedstawiciele galerii zagranicznych, którzy zapoznają się z młodą polską sztuką, a młode talenty bedą miały szanse wypłynąć na szerokie międzynarodowe wody.

To artystyczne wydarzenie, pomyślane jako festiwal sztuki, w swojej formie odnosi się do corocznych imprez organizowanych w amerykańskich miastach i przedmieściach, gdzie artyści prezentujący swoje dzieła nawiazują dialog z publicznością. W czasie ART FRESH artyści będą opowiadali o swoich pracach i o sztuce, którą tworzą.

Będzie tu można zobaczyć, a zarazem i kupić bezpośrednio od artystów: malarstwo olejne, akwarele, rysunki, grafiki, fotografie artystyczna, rzezbę we wszystkich jej formach, biżuterię, ręcznie malowany jedwab i wiele innych małych dzieł sztuki.

W AFF 3 weźmie udział 90 młodych artystów reprezentujących różne style, szkoły i środowiska artystyczne. Można powiedzieć, że będzie tu reprezentowana cała młoda elita artystyczna Warszawy i nie tylko. Pojawi się także wspaniały, choć już nie najmłodszy, rzeźbiarz, grafik i alarz Marek Sierpiński. Będą tu absolwenci i studenci ostatnich lat Akademii Sztuk Pięknych, Europejskiej Akademii Sztuki, członkowie wielu organizacji artystycznych takich jak, „Front Sztuki" czy „Magazyn Sztuk", a także wielu artystów niezrzeszonych.

Niektórych artystów będzie można zobaczyć przy pracy, a inni będą prowadzić warsztaty rysowania dla dzieci. Jest to impreza dla całej rodziny, gdzie dzieci będą zajęte rysowaniem, a w tym czasie dorośli będą mogli cieszyć się obcowaniem ze sztuką. Mamy nadzieję, że kontakty, które artyści nawiążą na festiwalu, zaowocują późniejszymi odwiedzinami w ich pracowniach i na ich wernisażach.

Dodatkową atrakcją będzie festiwal filmu animowanego ART FRESH FILM FESTIVAL, który odbędzie się w sali Lizbona. Jeden z bardziej znanych reżyserów i tworców polskiej szkoly animacji, Marek Serafiński, przedstawi prace młodych gwiazd filmu eksperymentalnego i animowanego. Zapozna także swoich gości z najbardziej udanymi polskimi debiutami ostatnich lat, a mlodzi twórcy opowiedzą o swojej pracy oraz odpowiedzą na pytania.

{jumi[*7]}

a