czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 03 marzec 2012 17:55

Która kamienica ma trzy lata?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Która kamienica ma trzy lata? fot. Teatr Kamienica

Teatr Kamienica! Mieści się w ponad 100–letniej zabytkowej kamienicy i 25 marca obchodzić będzie swoje trzecie urodziny.

 

Jak mówi Monika Dziekan, specjalistka ds. PR Teatru Kamienica, jest to "najbardziej warszawski z warszawskich teatrów". W ciągu trzech lat na 2 000 metrów kwadratowych pojawiło się 81554 widzów, odbyło się 18 premier, zagrano 684 spektakle i sprzedano 17504 bilety.

Obok wielopłaszczyznowej działalności scenicznej, teatr prowadzi także działalność społeczną i charytatywną. „Organizujemy spektakle z udziałem osób niepełnosprawnych, zapraszamy dzieci z domów dziecka i rodzin ubogich. Wraz z warszawskimi bezdomnymi śpiewamy wspólnie kolędy, podczas Świąt Bożego Narodzenia." – mówi Emilian Kamiński założyciel i dyrektor Teatru. Od początku istnienia Teatru zorganizowano dziesiątki prób i spektakli z udziałem niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Każdego roku w Teatrze odbywają się Wigilia i Zaduszki dla osób bezdomnych. Teatr również daje możliwość artystom-amatorom zaprezentowania się w „Kwadransie po nieparzystej" - projekcie, który umożliwia utalentowanym występ na prawdziwej scenie przed swoją publicznością.

W dniu 25 marca na deskach Teatru Kamienica na dużej scenie będzie wystawiany spektakl „Urodzinowy wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego". Nasi Widzowie w tym dniu oprócz słodkiego poczęstunku, będą mogli obejrzeć wystawę emalii na blasze Bogny Jarzemskiej – Misztalskiej. Artystka jest pierwszą Polką – malarką – kobietą zaproszoną do udziału w polsko -saudyjskiej wystawie malarstwa upamiętniającej dziesiątą rocznicę polsko -saudyjskich stosunków dyplomatycznych. Jej prace znajdują się w prywatnej kolekcji Rodziny Królewskiej Arabii Saudyjskiej, min. portret aktualnego króla z polskimi rozdzielonymi bliźniaczkami.

Na małej Scenie Parter wystąpi Justyna Sieńczyłło w komedii małżeńskiej „Mój dzikus". Bohaterka opowiada o nawykach, upodobaniach i słabościach swojego mężczyzny oraz o perypetiach i nieporozumieniach wynikających z odwiecznej "walki płci".

Spośród osiemnastu spektakli, których premiery miały miejsce na deskach Teatru Kamienica aż osiem dotyczy historii Warszawy; „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego", czy osadzony w historii stanu wojennego „Wroniec", „Piękne Panie i Panowie", „I tak Cię kocham", czy spektakl „Czarne serca". Ta ostatnia sztuka została napisana przez Domana Nowakowskiego z okazji stulecia istnienia klubu sportowego Polonia Warszawa. Przeplatają się historie niezwykłej rodziny Sobieckich, ulubionego klubu piłkarskiego oraz Warszawy, łącząc w opowieść o patriotyzmie, zarówno tym narodowym, jak i tym piłkarskim. Nazwy Polonia i Polska niejednokrotnie wymiennie symbolizują sportowe emocje i dziejowe zawieruchy.

Z dniem 15 marca, z okazji trzecich urodzin Teatru Kamienica rusza również nowa strona internetowa Teatru.

{jumi[

a