wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/6040.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/6040

Nawrocki

poniedziałek, 06 luty 2012 10:27

Pastelowe piękno z Piaseczna

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pastelowe piękno z Piaseczna Wiesława Nastały-Płaskocińska

Grupa Piaseczno to organizacja artystyczna, która na stałe wpisała się w życie społeczne tego podwarszawskiego miasta. Tworzy ją 36 artystów. Wśród nich jest Wiesława Nastały-Płaskocińska, która na swoich obrazach pastelami łapie ulotne chwile. 

Wiesława Nastały-Płaskocińska łączy twórczość malarską z pracą pedagogiczną w szkole i w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Do Grupy Piaseczno należy od 1978 roku, a od 2003 roku współtworzy także Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych „Triada". Czynnie uczestniczy w wystawach i plenerach artystycznych oraz we wszelkich inicjatywach artystycznych i edukacyjnych inicjowanych przez grupy twórcze.

W jej obrazach możemy dostrzec fascynację człowiekiem i naturą. Stąd jej dzieła to głównie portrety i pejzaże. Ulubioną techniką artystki jest suchy pastel, którego miękkość i delikatność doskonale oddaje przelotne chwile i niepowtarzalny nastrój malowanych miejsc.

Obrazy Wiesławy Nastały-Płaskocińskiej można znaleźć w instytucjach kultury, zbiorach muzealnych i w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Artystka brała udział w wielu wystawach autorskich i kilkudziesięciu wystawach zbiorowych na terenie naszego kraju oraz we Włoszech i we Francji. Prace artystki można oglądać również na stronie internetowej Ośrodka Kultury www.kulturalni.pl oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych „Triada" w Konstancinie: www.triada-art.pl. Dzieła Wiesławy Nastały-Płaskocińskiej oraz Leokadii Nastały znajdują się również na stronie http://www.malarstwo-nastaly.netgaleria.pl.

{gallery}6040{/gallery}

W czerwcu 2008 r. artystka została nagrodzona przez Radę i Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego „...za wybitne osiągnięcia twórcze oraz za zasługi w rozwijaniu edukacji estetycznej i życia kulturalnego na terenie powiatu piaseczyńskiego."

Wiesława Nastały-Płaskocińksa już od dawna należy do Grupy Piaseczno, którą tworzy trzydziestu sześciu artystów, zajmujących się wieloma dyscyplinami sztuk plastycznych – amatorów oraz twórców profesjonalnych. W tej grupie artystycznej znajdziemy twórców w różnym wieku. Ku zdumieniu wielu to właśnie jest jej atutem. Doświadczeni artyści uczą młodych, którzy często nie mieli wcześniej żadnego profesjonalnego spotkania ze sztuką. Każdy może liczyć na poradę i korektę od innych członków grupy. Organizacja ta otwarta jest także na nowe osoby. Każdy artysta malarz z powiatu piaseczyńskiego może dołączyć do niej dołączyć. Więcej informacji o Grupie Piaseczno znajdziecie na stronie: http://grupapiaseczno.art.pl/.

{jumi [*8]}

a