niedziela, kwiecień 11, 2021
Follow Us
niedziela, 29 styczeń 2012 15:49

Nowa hala sportowa w Warszawie

Napisane przez Piotr Małagocki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowa hala sportowa w Warszawie Nowa hala sportowa w Warszawie

Na Wilanowie powstała hala sportowa, w której znajduje się boisko do piłki ręcznej, basen, dwa brodziki, jacuzzi i sauna.

Uroczyste otwarcie nastąpiło 26 stycznia o godz. 14.00 w Zespole Szkół nr 79 im. St. Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej 26. Symbolicznym rzutem piłką na bramkę działalność hali zainaugurowała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. W części oficjalnej Prezydent Warszawy udekorowała medalami zwycięzców spartakiady oraz zwycięzców zawodów pływackich kończących akcję „Zima w mieście" w dzielnicy Wilanów.

- Nowoczesna hala wzbogaciła stołeczną ofertę dla warszawiaków lubiących sport i aktywny wypoczynek. Mam nadzieję, że będzie to chętnie odwiedzane miejsce zwłaszcza przez mieszkańców Wilanowa. Zachęcam do korzystania z tego pięknego obiektu – powiedziała podczas oficjalnego otwarcia Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W skład kompleksu wchodzą hala do gry w piłkę ręczną z trybunami na 346 osób, 25-metrowy basen wraz z dwoma mniejszymi brodzikami, jacuzzi oraz sauna. Całość kosztowała ponad 31,5 mln zł. Administratorem obiektu jest Zespół Szkół nr 79 przy ul. Wiertniczej. Obiekt jest dostępny nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla mieszkańców w godz. 6.00-8.00 oraz w godz. 16.00-22.00.

{jumi [*8]}

a