wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 14 styczeń 2012 18:02

Ludzie zagubieni w świecie Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ludzie zagubieni w świecie fot. Marek Sierpiński

Smutny człowiek siedzący na linii horyzontu między otchłanią wody a nieba pojawi się w  Cafe Funky Studio na Placu Zbawiciela wraz z innymi pracami warszawskiego artysty Marka Sierpińskiego.

 Marek Sierpiński sięga głęboko do ludzkiej duszy. W jego twórczości pojawia się chęć pokazania człowieka zagubionego, samotnego, przytłoczonego. Ludzie pokazani są jako małe istoty w wielkich przestrzeniach, co potęguje wrażenie ich wyobcowania z rzeczywistości.

- Obrazy które będę wystawiał są w większości pracami z ostatnich dwóch lat. Są to moje refleksje, przemyślenia i klimaty - nastroje bardzo osobiste. Chciałbym, aby odbiorca choć niewielką część tego poczuł w sobie oglądając moje prace – mówi Marek Sierpiński, rzeźbiarz i malarz.

Wystawa odbędzie się 19 stycznia  o godz. 19 na Placu Zbawiciela 2 w Cafe Funky Studio.

Marek Sierpiński -  ur. w Warszawie w 1954 roku. Jest rzeźbiarzem, malarzem i grafikiem. Ukończył wydział malarstwa na Europejskiej Akademii Sztuk.

Rzeźbi od 1975 roku. Początkowo najczęściej w drewnie. W latach 1979-1985 wykonał związany ze stanem wojennym cykl prac "smutnych postaci" przepełnionych rozdarciem, depresją i beznadziejnością. Jednak częstsze tematy to miłość, piękno, macierzyństwo i moc. Rzeźbi w drewnie, metalu, kamieniu. Od 1992 roku wykonuje prace przede wszystkim w brązie lub mosiądzu.

Od 1980 roku bierze udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wykonał ponad sto grafik głównie w technice linorytu, ale również litografii, akwaforcie, akwatincie i innych. Malarstwo swoje zaczął od pejzaży, wykonał cykl portretów. Aktualnie pokazuje obrazy przedstawiające swoje przemyślenia, refleksje i nastroje. Posiada swoją autorską galerię.

{jumi [*8]}

a