środa, kwiecień 14, 2021
Follow Us
czwartek, 12 styczeń 2012 08:38

Remont Teatru Ochoty Wyróżniony

Napisane przez Hanna Król
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Remont Teatru Ochoty fot. wikipedia

Siedziba Teatru Ochoty przy ulicy Reja 9 przejdzie gruntowny remont. Pojawią się ułatwienia dla niepełnosprawnych i kawiarnia.

Dzięki przebudowie znikną bariery architektoniczne, które utrudniały dostęp do Teatru osobom niepełnosprawnym. Powstanie przestronna kawiarnia z widokiem na porośnięty kasztanowcami skwer Ks. Jana Salamuchy, który również zostanie poddany rewitalizacji.

Podczas modernizacji budynku, Teatr Ochoty rozwinie działalność edukacyjną w tymczasowej siedzibie przy ulicy Skorochód-Majewskiego 34, gdzie na trzech salach prób będą odbywały się zajęcia ogniska teatralnego, warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci. Projekty teatralne przeniosą się na warszawską Pragę - do Teatru Powszechnego i na nową scenę Studia Teatralnego Koło w Soho Factory na Mińskiej 25.

Pierwszym gościnnym spektaklem w Teatrze Powszechnym będzie "Starucha" w reżyserii Igora Gorzkowskiego, z Wiktorią Gorodeckają w roli głównej. Zostanie wystawiony w dniach 17-19 stycznia o godz. 19. Przedstawienie zostało wyróżnione Feliksem Warszawskim (najlepsza drugoplanowa rola kobieca Wiktorii Gorodeckiej) oraz uznane przez krytyków za jeden z najciekawszych spektakli 2011 roku (m.in. ankieta miesięcznika "Teatr", ". Rezerwacje: tel. (22) 818 48 19 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

{jumi[*8]}

 

Więcej w tej kategorii: Sztuka, która fascynuje »

a