środa, listopad 29, 2023
Follow Us
sobota, 10 wrzesień 2011 23:25

Ossolineum: Lwów, Wrocław, Warszawa

Napisane przez UMW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ossolineum: Lwów, Wrocław, Warszawa Fot. Wikipedia

W centrum Warszawy na skwerze przy ul. Smolnej do końca października będzie można kupować książki Wydawnictwa Ossolineum.

Celem akcji kulturalno-informacyjno-sprzedażowej jest propagowania {jumi [*4]}czytelnictwa wśród warszawiaków. Stoisko będzie czynne we wszystkie dni tygodnia w godz. 8.00-20.00. Wydawnictwo Ossolineum, które jest trochę młodsze od Warszawy, wyrosło ze znakomitej myśli oświeceniowej. Miało w nazwie trzy miasta najpierw Lwów, potem Warszawę a na końcu Wrocław. Ossolineum to znakomita oferta wydawnicza, trudna na ryku, bo są to bardzo dobre książki, znakomicie opracowane – podkreślił przy stoisku wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński – Jeśli chcę książki w przyzwoitym wydaniu to sięgam po Ossolineum. To jest wartość, po którą trzeba sięgać.
Samo miejsce zostało zaproponowane przez władze stolicy. Listy w propozycja wysłaliśmy do kilku włodarzy miast. Warszawa odpowiedziała w tempie błyskawicznym. Pierwsze spotkanie było w poniedziałek a dzisiaj się już rozkładamy.- Andrzej Głuchowski, prezes Wydawnictwa Ossolineum.
Zakład Narodowy im. Ossolińskich-Wydawnictwo we Wrocławiu stara się podtrzymywać wieloletnią tradycję w zakresie upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Jego publikacje mają fundamentalne znaczenie dla kultury polskiej łącząc to, co najcenniejsze w historii i kulturze polskiej z nowoczesnością, otwarciem na potrzeby i zainteresowania współczesnych Polaków. Publikacje Ossolineum dostępne są przede wszystkim w wyspecjalizowanych księgarniach, oferujących głównie publikacje naukowe. Akcją w Warszawie pragnie wyjść poza krąg księgarń uniwersyteckich i popularnonaukowych, aby przybliżyć ofertę ossolińską mieszkańcom stolicy.
Podczas akcji promocyjno-sprzedażowej oferowane będą publikacje Ossolineum zarówno z klasyki literatury pięknej (najstarsza w Polsce seria Biblioteka Narodowa, ukazująca się od 1919 r.), jak również popularnonaukowe i naukowe książki głównie z zakresu historii (m.in. tak znane i cenione serie, jak Biografie oraz Historie Krajów i Narodów).Źródło: UMW

{jumi [*7]}

a